توسط مزرعه نمونه صورت گرفته است؛

تولید یونجه با رویکرد تکمیل زنجیره تولید گوشت و شیر

۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۳:۱۲
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی گفت: این مجموعه با رویکرد تکمیل زنجیره تولید گوشت و شیر و نیز تأمین علوفه مورد نیاز گاوداری ها و دام های سبک، کشت یونجه را در دستور کار خود قرار داده است.

حسن جمشیدی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: کشت و صنعت مزرعه نمونه 48 هکتار از اراضی خود را به کشت یونجه اختصاص داده است که این محصول در مجموع طی 5 تا 6 نوبت برداشت می شود.
وی ادامه داد: برداشت این محصول از اواسط فروردین آغاز و تاکنون 2 چین برداشت شده است که در نهایت تا اواخر آبان ماه به طول می انجامد.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه افزود: پیش بینی می شود در مجموع هزار و 200 تن یونجه تر از مزارع این مجموعه برداشت شود.
وی درباره اقدامات این کشت و صنعت به منظور افزایش راندمان تولید یونجه در این مزارع خاطرنشان کرد: بدین منظور علاوه بر حذف قطعاتی که عمر مفیدشان به پایان رسیده، یونجه مجدد کشت شده است.
جمشیدی با اشاره به تولید یونجه توسط کشت و صنعت مزرعه نمونه به صورت امانی گفت: به طور کلی هر محصولی که تمامی عملیات کاشت، داشت و برداشت آن توسط امکانات و نیروهای خود کشت و صنعت انجام شود، تحت عنوان کشت امانی نام برده می شود.
وی ادامه داد: در کشت اراضی اختصاص داده شده به یونجه در سال زراعی 99-98 و در راستای تحقق سیاست ها و اهداف اقتصاد مقاومتی، حداقل برای 6 نفر به صورت مستقیم و چند برابر این رقم به صورت غیر مستقیم در واحدهای گاوداری و گوسفندداری، اشتغال زایی شده است.
مدیر کشت و صنعت مزرعه نمونه گستره فروش یونجه تولیدی این مجموعه را موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی عنوان کرد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید