کارشناس مذهبی؛

دهه کرامت یادآور همه ارزش‌های ولایت و امامت است

۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۲۱:۲۲
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه ماه ذی‌القعده و ایام ولادت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی شاه چراغ(ع) فرصت مناسبی برای انتقال مفاهیم و ارزش های دینی در بین نسل جوان است، گفت: دهه کرامت یادآور همه ارزش‌های ولایت و امامت است.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مسلم داوودی نژاد؛ کارشناس مذهبی ظهر امروز هشتم تیرماه در برنامه سخنرانی حرم مطهر رضوی که به صورت تصویری برای زائران پخش شد، ضمن گرامیداشت روز ششم ذی‌القعده؛ روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) گفت: بزرگواری، تقوی فوق‌العاده، ولایت مداری ،کرامت نفس و جوانمردی از جمله فضایل برجسته احمد بن موسی(ع) است.
وی با اشاره به اینکه نور چراغ وجود مبارک امامزادگان نشأت گرفته از خورشید ولایت است، افزود: حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) به امین ولایت مشهور بودند چرا که بعد از شهادت حضرت موسی بن جعفر (ع) عده زیادی از مردم به منظور بیعت با ایشان به نزدی این بزرگوار آمدند. چون هم سن ایشان بالاتر بود و هم دارای مقامات عالیه بودند اما حضرت فرمودند: شما همراه من بیایید تا جانشین پدر را معرفی کنم. و آنها را پیش امام رضا(ع) آوردند و گفتند امام شما بعد از پدر ایشان است و من در بیعت ایشان هستم و بر شما لازم است با ایشان بیعت کنید.
سخنران حرم مطهر رضوی برکات عظیم فرزندان هفتمین اختر ولایت و امامت حضرت موسی الکاظم(ع) برای ملت ایران را بی نهایت دانست و تصریح کرد: دهه کرامت یادآور همه ارزش‌های ولایی، انسانی، الهی و نشان دهنده زیباترین علایق فرزندان امام موسی کاظم(ع) به یگدیگر و احترام به مقام شامخ ولایت است.
داوودی نژاد با بیان اینکه انتقال فرهنگ اهل بیت(ع) به نسل جوان مهمترین وظیفه پدران و مادران است، گفت: ما باید در قالب بیان داستان زندگانی اولیای الهی و امامزادگان ولایت مداری را در وجود فرزندانمان نهادینه کنیم.
این کارشناس مذهبی تصریح کرد: ماه ذی‌القعده و دهه مبارک کرامت فرصتی مناسب برای بازخوانی فرهنگ عشق و ایثار، مهر و وفاداری، زمزمه دعا و نیایش در حرم‌های مطهر اهل بیت(ع) و امامزادگان و زمان شادی عاشقان و دلباختگان خاندان معصومین(ع) است.
وی گفت: تسلیم بودن به امر ولی، یاری کردن ولی خدا، محبت نسبت به اهل بیت(ع)، دانش و بینش و الگوگیری از مهارت زندگانی ائمه اطهار(ع) مهمترین شاخصه های ولایتمداری است.
خطیب بارگاه نورانی امام هشتم(ع) بابیان اینکه جدایی از اهل‌بیت(ع) بدترین عذاب برای انسان است، عنوان کرد: امامزادگان به دلیل دارا بودن تقوی الهی نقطه اتصال بین ما و اهل‌بیت(ع) هستند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید