باهدف معماری منابع انسانی؛

مدیران آستان قدس رضوی ارزیابی می‌شوند

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۹:۳۵
معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی گفت: فعالیت کانون ارزیابی مدیران آغازشده و مدیران آستان قدس رضوی باهدف تعالی و رشد سرمایه انسانی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، موسی مهدوی؛ معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی در مراسم معارفه رؤسای ادارات این معاونت بابیان دستیابی به مأموریت‌ها و برنامه‌های آستان قدس رضوی نیازمند سرمایه انسانی مؤمن، کارآمد و انقلابی است، گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) فرموده‌اند؛ بزرگ‌ترین دارایی یک سازمان منابع انسانی آن است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه رفیع خدمت در آستان ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج علیه‌السلام به حدیثی نورانی از امام رضا علیه‌السلام اشاره کرد و افزود: آن حضرت در عیون اخبار الرضا می‌فرمایند: در خراسان قطعه زمینی است که روزگاری محل آمدوشد فرشتگان خواهد بود، پیوسته گروهی از آسمان فرود می‌آیند و گروهی بالا می‌روند تا روزی که در صور دمیده و قیامت برپا شود. گفته شد: ای فرزند رسول خدا! این کدامین قطعه زمین است؟ فرمود: جایی است در سرزمین توس، به خدا سوگند این زمین یکی از باغ‌های بهشت است، هرکس مرا در این مکان زیارت کند، چنان است که رسول خدا (ص) را زیارت کرده و خدای تعالی پاداشی به‌اندازه هزار حج و هزار عمره پذیرفته‌شده برای او مقرر می‌فرماید و من و پدرانم در روز بازپسین شفاعت کننده‌اش خواهیم بود.

وی همچنین بابیان اینکه آستان قدس رضوی به دلیل انتساب به امام علی بن موسی‌الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء، مجموعه‌ای خاص و ویژه است و با هیچ سازمان یا دستگاهی در کشور قابل قیاس نیست، گفت: ما باید هرروز خدا را شاکر باشیم که فرصت خدمتگزاری در این آستان ملک پاسبان نصیبمان شده است.

دکتر مهدوی بابیان این نکته که در آستان قدس رضوی از گذشته فعالیت‌های بسیار ارزشمندی در ارتباط با نیروی انسانی انجام‌شده و زیرساخت‌های خیلی خوبی وجود دارد، اظهار داشت: رویکرد به منابع انسانی باید در قالب یک فرایند شکل بگیرد و معاونت سرمایه انسانی نیز در راستای ایجاد تحول در توسعه منابع انسانی و تربیت نیروهای مؤثر، جهادی و انقلابی برای فعالیت در این نهاد بزرگ معنوی تشکیل‌شده است.

دکتر موسی مهدوی با اشاره به بیانات تولیت معزز آستان قدس رضوی در ارتباط با ارتقاء شایستگی‌های کارکنان و مدیران افزود: مقدمات کار برای رسیدن به مأموریت‌ها و اهداف آستان قدس رضوی در حوزه سرمایه انسانی، در این معاونت فراهم‌شده و مدل برنامه‌ریزی راهبردی منابع انسانی، طراحی و در حال اجرا می‌باشد. این مدل دارای هشت زیر نظام با عنوان: برنامه‌ریزی در عرضه و تقاضای نیروی انسانی،استعدادیابی، مدیریت تأمین و بکارگیری منابع انسانی، ممیزی و تعالی منابع انسانی، نظام آموزش، یادگیری و توسعه سرمایه انسانی، نظام مدیریت جانشینی (ارزیابی، پرورش، ارتقاء و انتصاب مدیران)، نظام ارزیابی و مدیریت عملکرد مدیران و کارکنان، نظام جبران خدمات، مدیریت مزایا و پاداش دهی کارکنان، نظام مدیریت روابط کار و سلامت کارکنان و درنهایت نظام جامع مدیریت اطلاعات و سامانه یکپارچه مدیریت راهبردی منابع انسانی است.

معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی ضمن تأکید بر نظام‌مند شدن اقدامات مرتبط با فرایند منابع انسانی و لزوم تحقق سرمایه انسانی و الگوی تعالی منابع انسانی آستان قدس رضوی با رویکرد اثرگذاری نیروی انسانی آستان قدس در کشور، به موضوع جانشین پروری اشاره کرد و گفت: فعالیت کانون ارزیابی مدیران آغاز شده که در مرحله اول 108 نفر از مدیران و کارشناسان آستان قدس رضوی، توسط ارزیابان خبره طی یک روز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و نتایج آن در حوزه‌های ذی‌ربط مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی همچنین در تشریح برنامه‌ریزی راهبردی منابع انسانی افزود: این برنامه بر اساس مأموریت‌ها و سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی، به موضوعاتی چون؛ معماری منابع انسانی، تحلیل روندهای منابع انسانی، تحلیل تناسب شغل و شاغل و خانواده مشاغل و تغییرات و نیز برنامه‌ریزی نیروی انسانی در ارتباط با کارکنان و خدام می‌پردازد.

در ادامه این مراسم سید هادی طباطبایی به‌عنوان رئیس مرکز علمی _کاربردی آستان قدس رضوی معرفی و از زحمات وی به‌عنوان مدیر مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان تقدیر به عمل آمد و مهدی حسین پور به‌عنوان رئیس اداره آموزش و رشد حرفه‌ای آستان قدس رضوی منصوب گردید.

همچنین رسول عبدالهی به‌عنوان رئیس گروه بهسازی و بهره‌وری منابع انسانی، محمد امیری به‌عنوان رئیس اداره استعدادیابی و تأمین منابع انسانی، حمید قربانی به‌عنوان رئیس اداره برنامه‌ریزی منابع انسانی و حامد کهندل به‌عنوان رئیس اداره جذب و سازماندهی امور خدام معرفی شدند.

در پایان مراسم، محسن نیازی؛ از بازنشستگان مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان نیز با اهدای لوح سپاس، مورد تقدیر قرار گرفت.

*********

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید