اهداء ۱۵۰ اثر قرآنی به آستان مقدس رضوی توسط نویسنده و خیر کرمانی

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۲
یک نویسنده و مولف کرمانی بیش از ۱۵۰ کتاب با موضوعات قرآنی، مذهبی و فرهنگی تالیفی خود را به آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) اهداء کرد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از کرمان؛ علی ابراهیمی فرسنگی نویسنده و مولف کرمانی با حدود ۸۰ سال سن تاکنون ۱۵۰ کتاب با موضوعات مذهبی و قرآنی تالیف کرده که این آثار را به صورت رایگان در اختیار مساجد و نهادهای مختلف از قبیل سازمان بسیج، کمیته های انقلاب اسلامی و موسسات قرآنی قرار داده است.

علی ابراهیمی فرسنگی که ارادت ویژه ای به حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) دارد تاکنون از کتب تهیه شده مبلغی بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان به آستان قدس رضوی اهداء کرده که از این رقم ۱۳۰ میلیون تومان مستقیما به کتابخانه امام رضا(ع) مشهد و حدود ۲۰ میلیون تومان به بنیاد کرامت استان کرمان اهداء کرده است.

او تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در کرمان گذرانده و برای طی کردن مقاطع عالی تحصیلی به ایالت جورجیا آمریکا مهاجرت کرده و مهندسی الکترونیک را آنجا به پایان رساند و بعد از آن به کشور انگلستان رفت و تعمیر بی سیم های نصب روی تانک را به تعمیرکاران ایرانی آموزش داد.

پس از اتمام تحصیلات عالی و بازگشت به ایران در زمان هشت سال دفاع مقدس به سِمَت مدیر اقلام الکترونیک و موشک ها و رادارها و سایر وسایل الکترونیک که تاثیر بسزایی در پیشبرد جنگ داشتند در فرماندهی لجستیکی تهران خدمت کرد و در طول جنگ به علت نیاز به کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان و سوئیس مسافرت کرد و اقداماتی در جهت تهیه وسایل مورد نیاز برای دستگاه های مختلف جنگی به عمل آورد و با موفقیت ابزارهای جنگی را در رزم تعمیر و تجهیز کرد.

پس از اتمام جنگ تحمیلی و بازنشستگی به شهر خود، کرمان بازگشتهو اقدام به تاسیس موسسه قرآنی نمود و تاکنون حدود ۱۵۰ اثر قرآنی و فرهنگی تالیف کرد که از جمله می توان به فرهنگ موضوعی قرآن کریم بر مبنای تفاسیر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در چهار جلد، برگزیده احادیث چهارده معصوم، کرامات و معجزات امام موسی کاظم (ع)، امام رضا(ع) مشعل فروزان دین، توحید و یگانگی خداوند دین الهی، گناه و گناهکاران، قدرت خداوند، نیکوکاران، بهشت و ... اشاره کرد.

نرم افزار ترجمه این ۱۵۰ موضوع کتاب که برگرفته از آیات قرآن کریم، سخنان حضرت علی (ع) در نهج البلاغه، سخنان حضرت سجاد(ع) در صحیفه سجادیه و سایر احادیث ائمه معصومین است به ۲۴ زبان زنده دنیا تهیه شده و جهت استفاده در سایت رسمی حج و اوقاف به انتشار در آمده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید