استان کرمان از استان‌های پیشتاز در طرح خادمیاران رضوی است

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۲۴
دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمان از ثبت نام ۱۴ هزار نفر در سامانه خادمیاران رضوی خبر داد و گفت: کرمان از استان‌های پیشتاز در این عرصه است.

سید حسین صابری در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز از کرمان، با اشاره به اینکه قریب 4 سال است که از سوی تولیت آستان قدس رضوی طرحی با عنوان خادمیاران آستان قدس رضوی در کشور اجرا شده است اظهار کرد: بنا به دستور تولیت آستان قدس رضوی مقرر شد که خادمی حرم حضرت فقط محدود به حرم مطهر، رواق و صحنین حرم حضرت رضا(ع) نشود و همه مردم ایران بتوانند خادم آقا باشند و در جای‌جای وطن بتوانند به نیت امام رضا(ع) خدمتی به هم‌وطنان خود انجام دهند.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح در کشور و جذب علاقمندان به حضور در حرم مطهر رضوی و کمک به نیازمندان جامعه گفت: : خادمیاران در سراسر کشور خدمات خود را در حوزه‌های مختلف به نیازمندان جامعه در عرصه‌های مختلف اجتماعی، آموزشی، فرهنگی، عمرانی، بهداشتی و ... بر اساس ظرفیت و توانمندی خود به صورت افتخاری ارائه می‌کنند.

صابری با اشاره به اینکه استان کرمان یکی از استان‌های پیشتاز در این عرصه بوده است گفت: تا اواخر سال 97 قریب 14 هزار نفر از استان کرمان در این سامانه ثبت‌نام کردند که قریب 70 درصد آنها در کلاس‌های آموزشی ثبت‌نام و مراحل گزینش را طی کردند.

دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمان با بیان اینکه این افراد هم زمینه تشرف به حرم مطهر و خدمت در حرم مطهر به زوار و مجاوران را پیدا کردند و هم در کانون‌های مختلفی تقسیم‌بندی شده و در نقاط مختلف استان در شهر و روستا خدمت مختلفی را به نیازمندان ارائه می‌کنند افزود: کمک به دانش‌آموزان نیازمند برای ارتقای سطح تحصیلی آنها، ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی در حوزه سلامت، کمک به نیازمندان و اقدامات مشاوره خانواده و آموزش‌های قبل، بعد و حین ازدواج از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه عمرانی نیز در قالب اردوهای جهادی خدمات خوبی در نقاط محروم استان ارائه شده است گفت: در چند ماه گذشته که جامعه گرفتار ویروس کرونا بود و امکان تشرف به حرم وجود نداشت کلیه خادمیاران خدمات خود را متمرکز به خدمت مردم کردند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید