مراسم قرائت دعای عرفه در حرم مطهر رضوی برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۲:۵۳
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: پنجشنبه همزمان با نهم ذی الحجه و روز عرفه، مراسم پرفیض قرائت دعای عرفه در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد امروز صبح در گفتگوی اختصاصی با آستان نیوز؛ گفت: روز عرفه از ایام مهم اسلام است و حق تعالی بندگانش را به عبادت در این روز فراخوانده و سفره‌های جود و احسان خود را برای آنها گسترده و شیطان در این روز تحقیر و رانده شده و خشمناک است.
وی با اشاره به برگزاری مراسم باشکوه دعای عرفه در حرم مطهر رضوی عنوان کرد: در این مراسم که با مرکزیت صحن جامع حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود، حجت الاسلام والمسلمین محمد‌مهدی میر‌باقری به ایراد سخن می‌پردازد و حجت‌الاسلام جعفر اسلامی‌فر دعای سراسر معنوی عرفه را قرائت می‌کند.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ابراز کرد: مراسم قرائت دعای عرفه امام حسین(ع) پنجشنبه نهم مردادماه از ساعت 16:۳۰ تا ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود.
گنابادی‌نژاد با اشاره به اینکه در این روز به مناسبت شهادت حضرت مسلم بن عقیل و هانی بن عروه در حرم مطهر مراسم روضه‌خوانی توسط احمد واعظی دایر است، ابراز کرد: این برنامه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و زیر نظر کارشناسان امر و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود. به این صورت که فرش‌ها به صورت یک درمیان (شطرنجی) پهن شده و برروی هر فرش افراد محدود یا به صورت خانوادگی مستقر می‌شوند.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تاکید کرد: به منظور رعایت مسائل بهداشتی زائران باخود کتب ادعیه، جانماز، چادر نماز و ماسک همراه داشته باشند، البته در ورودی‌های حرم مطهر ماسک، کیسه نایلون و مواد ضد‌عفونی کننده دست در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید