به مناسبت دهه ولایت انجام می‌شود؛
آغاز دومین مرحله توزیع غذای متبرک حضرت رضا(ع) در بیمارستان‌های خراسان رضوی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۸:۱۷
به مناسبت دهه ولایت، عملیات تهیه و توزیع غذای متبرک حضرت رضا(ع) در بیمارستان‌های خراسان رضوی از امروز آغاز شد.

به گزارش آستان نیوز، هم‌زمان با فرارسیدن دهه ولایت و امامت، دومین مرحله از طرح توزیع غذای متبرک حضرت رضا(ع) در بیمارستان‌های خراسان رضوی، از امروز 11 مرداد با حضور خادمان حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع) در بیمارستان امام رضا(ع) آغاز شد.
در حاشیه این برنامه، امین بهنام دبیر کانون‌های خدمت خراسان رضوی با بیان اینکه نخستین مرحله از این طرح حمایتی با آغاز شیوع ویروس کرونا در بیمارستان‌های درگیر این بیماری اجرا شد، اضافه کرد: مرحله دوم این طرح هم‌زمان با دهه ولایت به‌منظور حمایت و دلجویی از کادر درمانی و بیماران بستری در بیمارستان‌های استان اجرا می‌شود.
بهنام با اشاره به نحوه اجرای مرحله دوم طرح در اولین روز در سطح شهر مشهد گفت: توزیع غذای متبرک حضرت هر روز به نسبت تعداد بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌ها متغیر است، در اولین روز یک هزار و 100 پرس غذای گرم مهمانسرای حضرت در بیمارستان امام رضا(ع) شهر مشهد توزیع شد.

تقدیر از حمایت آستان قدس رضوی از جهادگران عرصه سلامت
در جریان اجرای این طرح، دکتر علی خرسند رئیس بیمارستان امام رضا(ع) ضمن تقدیر از توجه و حمایت آستان قدس رضوی نسبت به بیماران و جهادگران عرصه سلامت از آغاز شیوع کرونا، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل امروز کادر درمانی و بیماران ما اُفت روحی و روانی این عزیزان است؛ و این دست اقدامات آستان قدس موجب روحیه بخشی به بیماران و افزایش توان کارکنان بیمارستانی برای ادامه روند خدمت‌رسانی می‌شود.
وی با تشریح شرایط این بیمارستان بیان کرد: در حال حاضر حدود 3200 تن از کارکنان در خدمت بیماران هستند که از این تعداد 2400 نفر در بخش‌های ویژه درمان بیماران مبتلا به کرونا مشغول فعالیت‌اند. در بیمارستان امام رضا(ع) 400 بیمار مبتلا به ویروس کرونا بستری هستند.
خرسند همچنین ابراز کرد: تاکنون 300 تن از کادر فعال درمانی به کرونا مبتلا شده‌اند ولی خوشبختانه با طی مراحل درمانی، بهبودیافته و به سرکار خود برگشته‌اند.
وی با بیان درخواست خود از عموم مردم گفت: از همه مردم تقاضا می‌کنیم که در این شرایط دشوار با در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی، اول به خود و بعد به کادر درمانی کمک کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید