در ایام دهه ولایت انجام می شود؛

توزیع 220 هزار پرس غذای متبرک حضرت رضا(ع) در بیمارستان ها و مناطق حاشیه شهر مشهد

۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۳:۰۳
به مناسبت فرا رسیدن دهه ولایت، 220 هزار پرس غذای متبرک حضرت رضا(ع) در بیمارستان ها و مناطق کم برخوردار حاشیه شهر مشهد توزیع می شود.

امین بهنام دبیر کانون های خدمت رضوی خراسان رضوی در گفت وگو با آستان نیوز؛ با اعلام این ویژه برنامه اظهار کرد: به همت آستان قدس رضوی و با مشارکت خیرین و تشکل های مردمی، برنامه توزیع غذای متبرک حضرت رضا(ع) در طول دهه ولایت بین بیماران و کادر درمانی بیمارستان های خراسان رضوی و نیز اقشار بی بضاعت حاشیه شهر مشهد اجرا می شود.

 

توزیع 30 هزار پرس غذا در بیمارستان ها
وی با بیان اینکه نخستین مرحله از این طرح حمایتی از آغاز شیوع ویروس کرونا در بیمارستان های درگیر کرونا اجرا شده، افزود: دومین مرحله از توزیع غذای متبرک حضرت رضا(ع) در ایام دهه ولایت در بیمارستان های خراسان رضوی انجام می شود که تا پایان این دهه، حدود 30 هزار پرس غذای متبرک توزیع خواهد شد.  
بهنام در رابطه با جزئیات مرحله دوم اجرای این طرح در بیمارستان های سطح شهر مشهد گفت: غذای متبرک حضرت هر روز به نسبت بیماران و کادر درمانی بیمارستان ها متفاوت است. در دو روز اول اجرای این برنامه، بیمارستان امام رضا(ع) از هزار و 100 پرس و دو بیمارستان فارابی و اکبر از 750 پرس غذای متبرک بهره مند شده اند.

 

توزیع 80 هزار پرس غذا در حاشیه شهر
وی با تشریح جزئیات توزیع غذای شبانه هم بیان کرد: هر شب، حدود 8 هزار پرس غذا از محل مهمانسرای حرم مطهر رضوی بارگیری می شود و از مسیر120 کانون خدمت محله ای سطح شهر مشهد به دست خانوارهای نیازمند می رسد که از این طریق تا پایان دهه ولایت حدود 80 هزار پرس غذای متبرک حضرت رضا(ع) توزیع خواهد شد.  
دبیر کانون های خدمت رضوی استان با بیان اینکه این برنامه با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در حال اجرا است، ادامه داد: در هر کانون محله ای، تعداد 100 خانواده تحت پوشش این طرح قرار می گیرند تا از تشکیل صف و تجمع پرهیز شود. فیش غذای حضرت در اختیار مسئول کانون های قرار می گیرد و آن ها به هر خانواده محروم سهمیه سه پرس غذای متبرک را ارائه می دهند.
وی با اشاره به این نکته که همه مناطق حاشیه ای شهر مشهد از برکات این برنامه برخوردار خواهند شد، گفت: این برنامه، شب اول در 10 مسجد از مناطق گلشهر و مهرآباد واقع در بلوار شهید آوینی اجرا شد و امشب نیز در منطقه رسالت توزیع غذا خواهیم داشت. مناطقی چون سیدی، توس، طرق، پورسینا، پنجتن، شهرک شهید رجایی، از جمله نقاط مشمول این طرح هستند.
به گفته بهنام،علاوه بر توزیع 80هزار پرس غذای حضرت؛ 110 هزار پرس غذای گرم دیگر نیز با مشارکت آستان قدس رضوی و تشکل های مردمی در این ایام طبخ و بین خانوارهای نیازمند مشهدی توزیع می شود.  

 

بهره‌مندی1000 خانواده نیازمند از گوشت قربانی
وی از بخش دیگری از این برنامه خبر داد و گفت: هر شب دو گوسفند هم در اختیار دو کانون خادمیاری سطح شهر مشهد قرار می گیرد که پس از ذبح و بسته بندی بهداشتی، بین خانواده های نیازمند توزیع می شوند. تا پایان دهه ولایت، 20 گوسفند قربانی می شود و حدود1000 خانواده از این گوشت متبرک بهره مند می شوند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید