نمایشگاه دهه ولایت در موزه قرآن برگزار شد

۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۶:۴۳
معاون موزه ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه ها موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از برگزاری نمایشگاه کتب خطی، اسناد تاریخی و عکس با موضوع عید سعید قربان و غدیر سعید خم در موزه آستان قدس رضوی خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، مهدی قیصری نیک به منابعی که در این نمایشگاه در معرض بازدید عموم قرار گرفته است اشاره داشت و نسخ خطی همچون شرح نهج البلاغه غررالحکم و دررالکلم کتابت شده در قرن 7 و کشف الیقین فی فضائل امیرالمؤمنین علیه السلام کتابت شده در قرن 8 را از جمله این منابع عنوان کرد.
وی افزود: نسخ خطی مشارق الانوار الیقین کتابت شده در قرن 11 و کشف المهم فی طریق خبر غدیر خم، تبصره الاعیاد کتابت شده در قرن 12 و درّ بحرالمناقب کتابت شده در قرن 13 نیز بخش دیگری از نسخ خطی به نمایش در آمده این نمایشگاه هستند.
قیصری نیک ادامه داد: همچنین اسناد نفیسی از جمله سند پرداخت انعام به نقارچیان بابت عید غدیر متعلق به سال 1266 ش، دستور اعتماد التولیه به تحویل دار کل برای چراغانی صحنین و تهیه شربت و شیرینی برای برگزاری مجلس به مناسبت عید قربان متعلق به سال 1308 ش، برگزاری مراسم پذیرایی در حرم مطهر در حضور والی خراسان به مناسبت عید غدیر متعلق به سال 1312 ش، دستور صدیق الدوله نوری، متولی باشی آستان قدس رضوی به دربان باشی کل مبنی بر چراغانی حرم مطهر به مناسبت عید قربان متعلق به سال 1318 ش بخش دیگری از اسناد این نمایشگاه می باشند.
معاون موزه ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه ها موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: در این نمایشگاه مجموعه ای از تصاویر برگزاری مراسم اعیاد قربان و غدیر نیز به نمایش گذاشته شده است.
گفتنی است علاقه مندان به آثار تاریخی و فرهنگی برای بازدید از این نمایشگاه می توانند تا پایان مرداد ماه همه روز به جز ایام تعطیل از ساعت 8 ‌تا 12 به حرم مطهر، صحن موزه کوثر، موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری مراجعه کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید