به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی؛

کتاب امامت و ولایت منتشر شد

۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۱:۱۶
به منظور بزرگداشت دهه ولایت و امامت کتاب امامت و ولایت از مجموعه کتاب های مشکات از سوی اداره تولیدات فرهنگی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شد.

به گزارش آستان نیوز، معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در راستای معرفت بخشی به زائران و مجاوران بارگاه قدسی امام هشتم(ع) و تبیین معارف دینی گزیده ای منقح و منسجم از سخنرانی های انجام شده در مطهر رضوی، در موضوعات گوناگون را در قالب مجموعه کتابی با نام «مشکات» جمع بندی و در اختیار دلباختگان مکتب ولایت و امامت قرار داده است.
دفتر هفتم از مجموعه مشکات با عنوان امامت و ولایت به موضوع مهم و کلیدی ولایت پرداخته و سعی کرده است زوایا و ابعاد مختلف این موضوع را از نگاه علما و اندیشمندان مختلفی که توفیق ارائه سخن در حرم مطهر رضوی داشته‌اند، بررسی و تبیین کند.
این اثر به کوشش جعفر حسن زاده و با ارزیابی علمی حجت الاسلام والمسلمین جواد محدثی از سوی اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی تهیه و تولید شده و توسط معاونت تبلیغات اسلامی(انتشارات زائر رضوی) در تیراژ 2 هزار نسخه به رشته تحریر در آمده است.
کتاب مشکات امامت و ولایت چهار فضل با عناوین امامت و رهبری، واقعه غدیر خم، ویژگی ها و امتیازات ائمه اطهار(ع) و ولایت پذیری و ولایت مداری طراحی شده است و مطالبی را  پیرامون موضوعات حاکمیت برای خداست، امامت تداوم جران وحی، حیاتی بودن موضوع ولایت، معنای واقعی مولا، معرفت به امام، اهل بیت(ع) مصداق باب الله و... در اختیار مخاطبین قرار داده است.
در بخشی از این اثر می خوانیم: موضوع امامت به عنوان جریان حاکمیت و مدیریت امت بعد از پیامبر(ص) مطرح است، در حقیقت مبنای قرآنی دارد؛ چون در اسلام هر حکومتی غیر از حکومت «الله» محکوم است و بشر نمی تواند حاکم و مدیری غیر از خدا داشته باشد.
یاد آوری می شود؛ تولیدات فرهنگی اعم از تولید و انتشار کتاب، انتشار پوستر و کارت پستال از جمله فعالیت های فرهنگی معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی است که در مناسبت های مختلف در اختیار زائران و مجاوران امام رضا(ع) قرار می‌گیرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید