به همت اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

معرفی و دانلود کتاب «خطبه غدیر» در فضای مجازی

۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۱۷
به همت اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی کتاب «خطبه غدیر» از مجموعه محصولات مکتوب معاونت تبلیغات اسلامی در فضای مجازی بارگاه منور امام مهربانی ها معرفی شد.

به گزارش آستان نیوز، کتاب «خطبه غدیر» از سری محصولات اداره تولیدات فرهنگی است که برای آشنایی زائران و مجاوران با جریان غدیر خم به رشته تحریر در آمده و توسط معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شده است.
این اثر با عناوینی مانند امام، امیرِ دین و ایمان، برترین بعد از نبی(ص)، غدیر؛ درخشنده ترین خورشید، عناوین خطبه پیامبر اکرم(ص) در غدیر خم، سند خطبه غدیر، توحید و خداشناسی، ابلاغ رسمی امامت امیرالمؤمنین(ع) و ائمه معصومین(ع)، فرمان الهی در موضوع امامت، ابلاغ رسمی امامت علی‌(ع)، بلند کردن و معرفی امیرالمؤمنین(ع)، تأکید بر مسئله‌ امامت، غصب خلافت و کارشکنی ‌های منافقان، پیروان و دشمنان اهل بیت(ع)، موعود غدیر؛ حضرت مهدی(عج)، طرح موضوع بیعت، احکام اسلام؛ حلال و حرام، بیعت رسمی و همگانی، دعای امام رضا(ع) در قنوت نماز جمعه برای سلامتی و فرج امام عصر(ع) در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
درخشنده ترین خورشید این آسمان، غدیر است، غدیر خم، در میان شیعیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است، عموم اهل سنت واقعه غدیر را پذیرفته و به آن اعتراف کرده اند، اي مردم! بدانيد كه خدا، علي(ع) را مولا و امام شما قرار داده است. اطاعت از او بر مهاجران و انصار و بر مسلماناني كه پس از آن ها مي آيند، بر روستایی و شهرنشین، بر غیر عرب و عرب، بر آزاده و بنده، بر كوچك و بزرگ، بر سفيد و سياه و بر هر خداپرستی واجب است، اي مردم خدا دينتان را تنها با امامت علي(ع) كامل نمود، اي مردم! علي (ع) ياور دين خدا و مدافع رسول خداست، بدانید که آخرین امام از ما، مهدی قائم(ع) است و... از دیگر نکاتی است که در کتاب خطبه غدیر بیان شده است.
دلباختگان مکتب علوی می توانند با مراجعه به سایت بارگاه منور این امام رضا(ع) به آدرس haram.razavi.ir و دانلود رایگان کتاب مذکور از مطالب ارائه شده بهره ببرند.
یادآوری می‌شود؛ تولیدات فرهنگی اعم از تولید و انتشار کتاب، لوح فشرده، انتشار پوستر و کارت ‌پستال از جمله فعالیت ‌های فرهنگی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی است که در طول سال انجام می ‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید