به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی منتشر شد؛

انتشار 381 اثر پژوهشی با موضوع زندگینامه معصومین(ع) و سرگذشت نامه‌ها

۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۱:۲۸
بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از ابتدای تأسیس تاکنون 381 اثر پژوهشی با موضوع زندگینامه معصومین(ع) و سرگذشت نامه‌ها منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

به گزارش آستان نیوز، از جمله رسالت‌های مهم بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، احیای علوم و معارف اهل‌بیت(ع) است که تاکنون آثار بسیاری با موضوع زندگی، فرهنگ و سیره امامان معصوم(ع) در این مرکز به زیور طبع آراسته یا ترجمه‌ شده است.
این آثار به زبان‌های مختلف عربی، انگلیسی، اردو و فارسی ترجمه‌ شده و در اختیار مخاطبان غیرفارسی ‌زبان قرار گرفته است.
«از علی آموز اخلاص عمل»، «همگام با امام رضا(ع) از مدینه تا مرو»، «هشتمین اختر، شرح زندگانی امام رضا(ع)»، «اسما و القاب امیرالمؤمنین(ع)»، «امام باقر(ع) جلوه امامت در افق دانش»، «امام حسین(ع) و پگاه پیروزی»، «امام محمد بن علی الجواد(ع)»، «امام هادی(ع) زندگی سرشار از جهاد و معجزه»، «حکومت امام علی(ع)» و... برخی از آثاری است که با محوریت زندگی‌نامه معصومین(ع) به زبان فارسی به چاپ رسیده است.
«ائمتناهم عبادالرحمن»، «الامام المهدی(عج) فی القرآن و السنه»، «معارج العلی فی مناقب المرتضی»، «الامام الحسن المجتبی(ع) فی مواجه قریش»، «بشائر الامام المنتظر فی الکتاب و السنته و الاثر»، «رجوع الرکب بعد الکرب»، «وفاء الاماء»، «مجالس المومنین» و.. نیز از جمله آثاری هستند که با محوریت یادشده به زبان عربی منتشرشده ‌است.
همچنین برخی از این آثار به زبان‌های انگلیسی و اردو به چاپ رسیده که می‌توان به عناوینی همچون «امام سجاد(ع) پیشوای چهارم»، «خلاصه‌ای از زندگی پیشوایان اسلام(ص)»، «راه علی(ع)»، «زندگی امام جعفر صادق(ع)»، «گزیده چهارده اختر تابناک حضرت محمد(ص)» و «فضائل مولا از زبان نبی(ص)» اشاره کرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید