پیام آیت الله مکارم شیرازی به اولین همایش بین المللی لشکر فاطمیون

۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۲۲:۰۰
آیت الله ناصرمکارم شیرازی؛ از مراجع عظام تقلید، در پیامی به اولین همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان، رزمندگان این لشکر را افرادی شجاع و با استقامت خواند که برای پاسداری و دفاع از فرهنگ فاطمی، خوش درخشیده و با نثار جان خویش، شهدای بزرگی را به اسلام تقدیم کرده‌اند.

به گزارش آستان نیوز؛ متن این پیام به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
قبل از هر چیز تشکیل این مجلس باشکوه و مصادف بودن آن با روز مقاومت اسلامی را به همه شرکت کنندگان در این همایش تبریک می‌گویم.
امروزه جریان‌های ضد اسلامی و استکباری خصوصاً آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی سعی دارند تا مسلمانان منطقه را با حربه قدیمی تفرقه و اختلاف، به جان یکدیگر انداخته و با ایجاد فتنه، آشوب و جنگ، جبهه مقاومت را متزلزل نمایند و آنان را از مطالبه آرمان‌های اصیل اسلامی و مجاهدت در راه آن، باز داشته ، سرمایه‌های آنان را چپاول و غارت کنند.
بی شک جبهه مقاومت افغانستان، جریان نوظهوری نیست. سال‌های دور، در دفاع از خاک و وطن علیه اشغالگران و امروز در مجاهدت‌های لشکر فاطمیون برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) متبلور و متجلی گشته است.
شجاعت، استقامت و تلاش رزمندگای غیور که در مبارزه با دشمن مرز و خاک و قومیت را نمی شناسند و هم دوش دیگر برادران ایمانی خود با اتحاد و همدلی، امت واحده‌ای شده‌اند و برای پاسداری و دفاع از فرهنگ فاطمی خوش درخشیده و با نثار جان خویش، شهدای بزرگی را به اسلام تقدیم کرده‌اند.
از خداوند متعال مسألت دارم همه شهدای راه مقاومت، خصوصا شهدای افغانستانی و بالاخص سردار رشید این جبهه، حاج قاسم سلیمانی را با سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) محشور فرماید و همه رزمندگان اسلام را در این مسیر نورانی ثابت قدم دارد.
اینجاب بار دیگر تشکیل این همایش را به تمامی ملت شریف و بزرگ افغانستان و خصوصا رزمندگان و فرماندهان، جانبازان و خانواده‌های شهدا، تبریک گفته و از «جبهه جهانی شباب المقاومه» در برگزای این گردهمایی تقدیر و تشکر می‌نمایم. شکرالله مساعیکم.
قم_ناصر مکارم شیرازی23/5/1399

شایان ذکر است اولین همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان، با موضوع تکریم شهدای لشکر فاطمیون، آزادی قدس هدف نهایی فاطمیون و خروج آمریکا از منطقه، هم‌ اکنون در صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید