هم‌زمان با ایام گرامیداشت مقام پزشکان انجام گرفت،

تقدیر از پزشکان و کادر درمانی بیمارستان رضوی

۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۰:۵۶
هم‌زمان با ایام گرامیداشت مقام پزشکان از کادر درمانی و پزشکان بیمارستان رضوی تقدیر شد.

به گزارش آستان نیوز، طی نشست ماهانه مدیرعامل بیمارستان رضوی با پزشکان مسئول گروه‌های درمانی بیمارستان رضوی، از 30 پزشک این مرکز درمانی تقدیر به عمل آمد.
دکتر محسن محور، مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی در این نشست با اشاره به نقش مؤثر پزشکان و جان‌فشانی‌های آنان در کنترل بیماری کرونا به‌ویژه در شهر مقدس مشهد، اظهار کرد: شهدای خدمت و مدافعان سلامت نشانگر ایثار این قشر خستگی‌ناپذیر و مبارز جامعه در پیشگاه باری تعالی هستند و متاسفانه دفن غریبانه این بزرگان مصیبت بزرگی است که علاوه‌بر از دست دادن آن‌ها در راه خدمت بر اثر این ویروس منحوس، بر ما وارد شده است.
وی افزود: مهم‌ترین اصل در بیمارستان رضوی طی ماه‌های اخیر حفظ سلامت پزشکان و کارکنان برای ارائه خدمت بهتر به بیماران دیگر بوده و به گفته دکتر نوحی، نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در مشهد، خوشبختانه آمار مرگ و میر ناشی از این ویروس کاهش یافته است اما با شروع فصل پاییز علاوه‌بر نگرانی برای کنترل و مهار کرونا، دغدغه برای کنترل آنفلوآنزا نیز وجود دارد که سعی ما بر واکسیناسیون پزشکان و کارکنان بیمارستان رضوی است تا بتوانیم با ایمنی بیشتری به بیماران خدمت کنیم.
دکتر محور با بیان اینکه کرونا با عوامل مختلفی ممکن است افزایش یابد، اذعان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمام تلاش خود را مصروف آن کرده‌ایم که بیمارستان رضوی را به عنوان مرکز درمانی پاک در مشهد نگاه داریم تا سایر بیماران بدون نگرانی از ابتلا به این ویروس در این مکان، بتوانند سایر فعالیت‌های درمانی خود را انجام دهند و از این‌رو در پذیرش بیماران به‌ویژه متقاضیان انجام اعمال جراحی، آزمایشات مربوطه و پروتکل‌های وضع شده از سوی وزارت بهداشت انجام شده و رعایت می‌شوند.
در ادامه این نشست پزشکان حاضر در این مراسم نیز ضمن یادآوری از محسنات اخلاقی و آموزشی پزشک شهید خدمت، مرحوم دکتر خسروی خراشاد، یاد و نام ایشان را گرامی داشتند و فقدان ایشان را مصیبت بزرگی برای جامعه پزشکی مشهد عنوان کردند.
سپس دکتر زهرا میمندی نژاد، رئیس گروه داخلی بیمارستان رضوی با بیان اینکه افراد خاص از این دنیا به‌گونه‌ای خاص خواهند رفت، گفت: با رفتن دکتر خسروی از میان ما، توان روحی متخصصان داخلی هم تقلیل یافت اما همواره آموزه‌های ارزنده ایشان در راه خدمت به مردم و بیماران در گوش همه ما طنین‌انداز است.
این متخصص بیماری‌های داخلی تأکید کرد: متأسفانه این بیماری ایمنی کاملی به مبتلایان خود نمی‌دهد پس ممکن است در مهر یا آبان ماه پیش رو، با توجه به همراهی آنفلوآنزا، شرایط سخت‌تری پیش رو داشته باشیم که امیدواریم با تلاش‌های ایثارگرانه پزشکان، شاهد کاهش متبلایان به این بیماری باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید