مدیر پیشرفت منطقه‌ای مؤسسه عمران و توسعه رضوی:

حضور آستان قدس در سرخس، ظرفیت مناسبی برای پشتیبانی از فعالیت‌های کشاورزی است

۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۰۷
مدیر پیشرفت منطقه ‌ای و عضو هیئت ‌مدیره موسسه عمران و توسعه رضوی گفت: حضور آستان قدس رضوی و کشت و صنعت سرخس در این شهر، ظرفیت مناسبی برای پشتیبانی از فعالیت های کشاورزی ایجاد کرده است.

حجت ‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی زردوزنیا در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: با توجه به وجود اراضی مستعد و حق آبه سد دوستی، امکان افزایش بهره برداری از اراضی کشاورزی وقفی «دق چهلتو» شهرستان سرخس وجود دارد.
وی ادامه داد: در همین راستا، می بایست علاوه بر تهیه و ارائه مدل های مناسب تعامل با مردم، پشتیبانی تخصصی نیز از پروژه های کشاورزی منطقه انجام شود که همین امر حکایت از اهمیت حضور کشت و صنعت سرخس برای پشتیبانی از فعالیت های کشاورزی این منطقه دارد.
مدیر پیشرفت منطقه‌ای موسسه عمران و توسعه رضوی درباره اهداف این پروژه خاطرنشان کرد: در طرح مذکور این موسسه به دنبال اخذ حق آبه سد دوستی پس از حدود 6 سال و عقد قراردادهای مزارعه کاری و اشتغال زایی است.
وی افزایش بهره وری موقوفات را یکی دیگر از اهداف پشتیبانی از فعالیت های کشاورزی سرخس عنوان کرد و افزود: با اجرای این پروژه امکان درآمدزایی مجموعه های آستان قدس رضوی در شهرستان نیز فراهم خواهد شد.
زردوزنیا با اشاره به وضعیت پروژه تصریح کرد: تا کنون امکان سنجی و تعریف مدل اجرایی پروژه اراضی کشاورزی وقفی «دق چهلتو» انجام شده است و در حال حاضر به دنبال عقد قرارداد با اداره املاک و اراضی با کشت و صنعت رضوی به عنوان مستأجر هستیم.
وی از اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم برای 400 نفر در قالب این پروژه سخن گفت و افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، برای 200 نفر در طرح کشت محصولات جالیزی، 150 نفر در کشت محصول پنبه و 50 نفر در کشت ذرت علوفه ای اشتغال ایجاد خواهد شد.
مدیر پیشرفت منطقه‌ای مؤسسه عمران و توسعه رضوی ادامه داد: مجموع هزینه برآورد شده برای کشت این محصولات نیز 54 میلیارد و 500 میلیون ریال پیش بینی شده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید