مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی عنوان کرد؛
جذب 108 هزار برگه سند طی 5 ماهه نخست سال جاری
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۷:۳۵
مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی از جذب قریب به 108 هزار برگ سند طی 5 ماهه نخست سال 1399 خبر داد.

محمدهادی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، با بیان این مطلب گفت: حفاظت از گنجینه‌های آستان قدس رضوی یکی از موارد منشور هفتگانه مقام معظم رهبری در تبیین وظایف آستان قدس رضوی است که این مدیریت با استناد به این موضوع حفظ و نگهداري اسناد مرتبط با اين آستان را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به جذب این اسناد به‌صورت انتقال و اهدا به اقدامات صورت گرفته بر روی اسناد اشاره داشت که به‌منظور نگهداري و انجام كارهاي فني به مخزن پيش آرشيو اسناد اين مركز منتقل‌شده است.
زاهدی، بخش عمده اين اسناد را اسناد انتقالي از دبيرخانه مديريت عالي حرم مطهر دانست و گفت: به‌منظور جذب حداكثري اسناد از واحدهاي مختلف وابسته به آستان قدس رضوي، در گام نخست شناسايي مجموعه‌هایی كه ظرفيت مزبور را داشته باشند در دستور كار قرار گرفت.
وی افزود: در اين زمينه پس از شناسايي و اولویت‌بندی، اسناد موجود در دبيرخانه حرم مطهر رضوي در اولويت نخست قرار گرفت که پس از بازديد حضوري از اسناد دبيرخانه حرم و تعيين تكليف وضعيت اسناد موجود در اين بایگانی‌ها، ارزشيابي اسناد در محل به عمل آمد و اسناد قابليت انتقال و نگهداري دائم تشخيص داده شد.
مدیر مرکز اسناد و مطبوعات به انتقال 2 هزار و 110 پوشه سند از مكاتبات اداري مجموعه حرم، كاركنان و خدمه و اسناد مربوط به مدفونين بهشت جوادالائمه به مركز اسناد اشاره داشت.
زاهدی همچنين به انتقال تعدادي از اسناد اداري مديريت اسناد و مطبوعات و نيز مديريت مخطوطات كتابخانه آستان قدس رضوي به مخزن پيش آرشيو مركز اسناد طی مدت 5 ماهه نخست سال جاری اشاره داشت و گفت: اسناد اهدايي آقاي سنابادي از کارکنان بازنشسته سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی نيز بخش ديگري از اسنادي بود كه در اين مدت وارد مجموعه شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید