رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی خبر داد؛
تشکیل مرکز «مطالعات اسلامی» باهدف تربیت مجتهدان توانمند و آگاه به نیاز‌های جامعه
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۱
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی از تشکیل مرکز «مطالعات اسلامی پیشرفته» مبتنی بر علوم حوزوی باهدف تربیت مجتهدان آگاه به زمان و توانمند در راستای تأمین نیازهای جامعه خبر داد و گفت: به‌زودی این هسته حوزوی با موافقت تولیت آستان قدس رضوی تشکیل می‌شود.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن وحدتی شبیری در نشست خبری «آغاز سال تحصیلی 99-1400 دانشگاه علوم اسلامی رضوی» که با حضور اصحاب رسانه در تالار شیخ بهائی این دانشگاه برگزار شد، به تبیین برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و علمی این دانشگاه اشاره و اظهار کرد: آزمون اختصاصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در 21 شهریورماه با حضور 3 هزار و 500 داوطلب در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به‌صورت هم‌زمان در 20 نقطه کشور با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار شد.
وی اضافه کرد: به‌زودی نتیجه آزمون ورودی دانشگاه علوم اسلامی رضوی اعلام خواهد شد و سپس مصاحبه شفاهی برخی از داوطلبان پذیرفته‌شده در آزمون به‌صورت حضوری و بعضی به‌صورت مجازی انجام می‌شود و پس‌ازآن تحقیقات محلی آغاز خواهد شد.

 

برگزاری مراسم آغاز ترم جدید دانشگاه علوم اسلامی رضوی در 29 شهریورماه
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به اینکه 29 شهریورماه طی مراسمی، ترم تحصیلی جدید این دانشگاه با حضور برخی از مسئولان عالی حرم مطهر رضوی شروع می‌شود، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تأکید ستاد ملی مبارزه با کرونا، شیوه آموزش درترم جدید دانشگاه علوم اسلامی رضوی به‌صورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی انجام می‌شود.
وحدتی شبیری ادامه داد: اساتید درترم جاری دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیشتر نقش نظارتی دارند و دانشجویان بیشتر به ارائه کنفرانس می‌پردازند و به تحقیقات آموزشی بیشتر توجه می‌شود.

 

حمایت مالی معاونت آموزشی از فعالیت‌های علمی دانشجویان در قالب طرح «پژوهانه»
وی بابیان اینکه معاونت آموزشی دانشگاه علوم اسلامی رضوی درترم پیشرو طرح «پژوهانه» را باهدف حمایت مالی از فعالیت‌های علمی دانشجویان این دانشگاه در دستور کار خود قرار داده است، افزود: همچنین این معاونت بنا دارد با توجه به کسب تجربیات مفید در دوران کرونا، در سال جاری «مرکز آموزش الکترونیک» دانشگاه را تأسیس کند.
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به جهت‌دهی موضوعات پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه و ایجاد سابقه پژوهشی برای این پایان‌نامه‌ها اشاره کرد و گفت: همچنین در این حوزه، کرسی‌های علمی-ترویجی دانشگاه را از ترم گذشته شروع کرده و قصد ادامه آن را درترم جدید داریم، اما با این تفاوت که با هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی قرار بر برگزاری این کرسی‌ها در جمع زائران در صحن‌های متبرکه حرم مطهر باهدف معرفت افزایی زائران نسبت به معارف ناب رضوی شده است.

 

آغاز فعالیت «زبان‌آموزی» باهدف رساندن کلام امام رضا(ع) به مردم جهان
وحدتی شبیری از آغاز فعالیت مرکز تازه تأسیس «زبان‌آموزی» دانشگاه علوم اسلامی رضوی درترم جدید خبر داد و اضافه کرد: هدف دانشگاه از تأسیس مرکز زبان‌آموزی، تربیت مبلغان به زبان‌های انگلیسی، روسی، فرانسوی، آلمانی و... برای انتقال معارف ناب رضوی و رساندن کلام  امام رضا(ع) به مردم جهان است.
وی در خصوص بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه علوم اسلامی رضوی ازجمله مدرسه علمیه میرزا جعفر و خیرات خان درترم جدید گفت: دانشجویانی که به‌صورت حضوری درترم جدید دانشگاه تحصیل می‌کنند اغلب ساکن شهر مشهد هستند که نیازی به خوابگاه ندارند اما دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی که در حال تکمیل پایان‌نامه هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به‌صورت محدود خوابگاه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد ولی تصمیمی برای بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه نداریم.

 

مرکز «مطالعات اسلامی» باهدف تربیت مجتهدان آگاه به‌زودی تشکیل می‌شود
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش دیگر از سخنانش از تشکیل مرکز «مطالعات اسلامی پیشرفته» مبتنی بر علوم حوزوی باهدف تربیت مجتهدان آگاه به زمان و توانمند در راستای تأمین نیازهای جامعه خبر داد، و بیان کرد: برنامه‌ریزی تشکیل این مرکز تدوین‌شده و با موافقت تولیت آستان قدس رضوی و رئیس سازمان علمی و فرهنگی این آستان مقدس به‌زودی تشکیل می‌شود.
وحدتی شبیری با اعلام اینکه مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت دانشگاه علوم اسلامی رضوی در راستای مطالبه تولیت معزز آستان قدس رضوی در حوزه کادر سازی، سرفصل‌های رشته «مدیریت وقف» را طراحی کرده و برای تأسیس این رشته در انتظار تأییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستیم.
وی در پایان به ارائه گزارشی در خصوص رویکرد مرکز مهارت‌آموزی و معرفت افزایی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، مرمت مدرسه میرزا جعفر، خیرات خان و مستحکم سازی بخشی‌هایی از ساختمان شماره 2 این دانشگاه در دوران شیوع کرونا، مدون شدن شیوه‌نامه جذب و تربیت دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه، فعالیت‌های دفتر مطالعات رسانه و مرکز تبلیغ دانشگاه و... پرداخت.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید