حداد عادل:

کتابخانه تاریخی آستان قدس سرمایه‌‌ و ذخیره فرهنگی جهان اسلام است

۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۱۰
مدیرعامل بنیاد دایره‌ المعارف اسلامی با بیان اینکه کتابخانه تاریخی و بزرگ آستان قدس سرمایه‌ای ارزشمند برای جهان اسلام است، گفت: کتابخانه آستان قدس رضوی به یمن وجود بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) شکل‌گرفته و یکی از کهن‌ترین کتابخانه‌های جهان اسلام و ایران است که در طول اعصار منشأ برکات بسیاری برای اهالی علم و فرهنگ بوده است.

به گزارش آستان نیوز، دکتر حداد عادل مدیرعامل بنیاد دایره‌ المعارف اسلامی، ضمن امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این بنیاد و سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی که در راستای هم‌افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌‌های دو جانبه در زمینه‌‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی منعقد شد؛ آستان قدس رضوی را با عظمت و کتابخانه آن را سرمایه‌‌ای بزرگ برای جهان اسلام خواند و اظهار کرد: ارتباط با آستان قدس رضوی برای نهادهای علمی و فرهنگی مایه برکت است.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: کتابخانه آستان قدس رضوی میراث گرانقدری برای فرهنگ جهان اسلام است که خدمات خوبی را به دانش‌پژوهان ارائه می‌دهد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جلال حسینی، رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی نیز ضمن دعوت از دکتر حداد عادل برای بازدید از مجموعه سازمان به داشته‌های غنی مطالعاتی و دستاوردهای سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اشاره کرد.
گفتنی است، مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با بنیاد دایره‌ المعارف اسلامی به دلیل شرایط کرونایی به‌صورت مجازی برگزار شد.
همکاری در تدوین و ترجمه منابع و متون آموزشی و پژوهشی، اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک، مبادله طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی، همکاری در نگارش مقالات دانشنامه جهان اسلام در موضوعات مرتبط با نسخ خطی، کتابخانه‌های جهان اسلام، ايجاد ایستگاه مطالعه دیجیتال در هر مرکز جهت استفاده از منابع ديجيتال براي کاربران خاص، امکان استفاده بنیاد از کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی از طریق اشتراک IP، همکاری آستان قدس با بنیاد برای ایجاد و سازمان‌دهی کتابخانه تخصصی و کتابخانه دیجیتال و همکاری در زمینه سازمان‌دهی(فهرست‌نویسی) کتاب‌ها و سایر منابع اطلاعاتی، بخشی از مفاد این تفاهم‌نامه است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید