مدال‌هایی که به واسطه مهربانی مقیم بهشت شدند

۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۵۵
بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) در خصوص رزمایش کمک مؤمنانه و لبیک اقشار مختلف مردم به‌فرمان ولی‌فقیه برای دست‌گیری از نیازمندان در قالب پویش «کمک مؤمنانه»، برخی از چهره‌های مشهور عرصه‌های مختلف نیز در کنار مردم به این پویش پیوستند تا ادای دینی به مردم کشورشان کرده باشند.

جامعه ورزشی کشور یکی از گروه‌هایی بودند که از بدو این فرمان در کنار مردم قرار گرفتند و به‌انحاءمختلف تلاش داشتند تا بتوانند به بهترین وجه در رونق این جریان کمک کنند.
مراسم پویش «همت پهلوانانه، کمک مؤمنانه» که توسط فدراسیون وزنه‌برداری با حضور اهالی این رشته و مسئولین ورزشی کشور برگزار شد، یکی از اقدامات جامعه ورزشی در این امر بود که با مزایده گذاشتن سه مدال ارزشمند بین‌المللی سه تن از ورزشکاران این رشته، سفره کمک مؤمنانه را گسترده کردند.
این مراسم در سالن وزنه‌برداری ورزشگاه آزادی (ایرانیان) برگزار شد که علاوه بر مسئولان فدراسیون، علی ربیعی؛ سخنگوی دولت، رضا صالحی امیری؛ رئیس کمیته ملی المپیک، محمدحسین استاد آقا؛ مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی، محمدرضا طالقانی پیشکسوت کشتی، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، حمید سوریان نائب رئیس فدراسیون کشتی، محمد شروین اسبقیان رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین، محمد نصیری، حسین رضازاده، کوروش باقری و بهداد سلیمی نیز به‌عنوان قهرمانان ورزشی کشور در این مراسم حضور داشتند.
در این مراسم مدال طلای قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۲ بهداد سلیمی، مدال برنز مسابقات آسیایی ترکیه الهام حسینی و مدال طلای محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری به فروش گذاشته شد تا مبلغ حاصل از آن صرف کمک به نیازمندان شود و سپس این مدال‌ها توسط خریداران به موزه آستان قدس رضوی اهدا شدند.

 

دغدغه مردم رادارم
سید الهام حسینی بانوی ورزش‌کار ایرانی و دارنده اولین مدال بین‌المللی رشته وزنه‌برداری زنان، که مدال کسب‌شده خود در مسابقات جام نعیم سلیمان اوغلو گزینش المپیک 2020 را در این امر خیر به مزایده گذاشت، طی گفتگویی به دغدغه‌مندی جامعه ورزشی برای مشکلات مردم اشاره داشت.
الهام حسینی بااینکه نشان ورزشی ارزشمندی را که کسب کرده بود برایش بسیار اهمیت داشت، به گفته خود کفه انجام کار خیر که با تقدیم مدالش برای باز شدن گره معیشتی بخشی از هم‌وطنان به آن وارد شد را سنگین‌تر احساس کرد و امیدوار است با این کار بتواند آرامشی را برای بخشی از مردم به ارمغان بیاورد.
وی می‌گوید: سخت است که تو شب آسوده بخوابی درحالی‌که حتی یکی از هم‌وطنانت از گرسنگی خواب به چشم نداشته باشد.
این بانوی ورزشکار حس نوع‌دوستی و حمایتی که مردم ایران نسبت به هم دارند را بسیار ارزشمند عنوان کرده و امیدوار است که مردم این احساس را داشته باشند که موردحمایت یکدیگر قرار دارند.
حسینی به شرایط جامعه در دوران جنگ اشاره داشته و می‌گوید: شرایط فعلی مسلط بر جامعه متأثر از ویروس کرونا شبیه دوران جنگ است. در جبهه اگر مهمات کم بود اما همدلی، حمایت، پشتیبانی و فداکاری رزمندگان از یکدیگر باعث ایجاد انگیزه و امید می‌شد که درنهایت پیروزی را به دنبال داشت.
الهام حسینی که به دنبال این اقدام خیرخواهانه از سوی آستان قدس رضوی مفتخر به کسب مدال خادمی حضرت رضا(ع) شده است از احساس خود در این خصوص می‌گوید: مدتی پیش‌آهنگ «ای حرمت ملجأ درماندگان» اثر استاد کریم‌خانی را مدام با خودم زمزمه می‌کردم و به‌شدت دل‌تنگ زیارت حرم امام هشتم(ع) بودم. تا قبل از حضور در این مراسم از افتخاری که قرار بود بدان مفتخر بشوم بی‌خبر بودم و چه مدالی بالاتر و ارزشمندتر از این‌که بتوانی لحظاتی را در خدمت زائر امام رضا(ع) سپری کنی.
حسینی ضمن آرزوی رفع گرفتاری‌های موجود در جامعه و بهبود معیشت مردم، هم‌وطنان خود را به همدلی برای ایجاد روزهای بهتر دعوت کرد تا به امید خداوند روزهای بهتری را تجربه کنیم.

 

مدال‌ها برای شادی مردم است
بهداد سلیمی ورزشکار جوان افتخارآفرین ایران دیگر خیّر این همایش که مدال طلای آسیایی 2012 خود را در این امر خیر به مزایده گذاشت، گفت: کسب این مدال‌ها برای شادی مردم است و مدالی که برای مردم است شایسته است که برای خود مردم هزینه شود و باعث شادی و لبخند هم‌وطنی شود.
وی طی گفتگویی با اشاره به وضعیت معیشتی بخشی از جامعه متأثر از شرایط کرونا، اقدام انجام‌شده برای کمک به این امر را بهترین اقدام انجام‌شده از سوی جامعه ورزشکاری عنوان کرد.
وی معتقد است هر ایرانی باید زمانی که هم‌وطنش احتیاج دارد یاری‌رسان باشد چراکه حس وطن‌دوستی و کمک‌رسانی همیشه در بین ایرانیان زبانزد بوده و در وقایع مختلف این ایثار را هم‌وطنان ما به رخ جهانیان کشیده‌اند.
این ورزشکار نامی که نام او برای وقف مدال قهرمانی خود به ساحت مقدس رضوی به‌عنوان واقف ثبت‌شده و سابق بر این مفتخر به پوشیدن لباس خدمت به زائران حرم مطهر رضوی شده است، این تجربه را یکی از زیباترین تجربه‌های زندگی خود عنوان می‌کند و خدا را به خاطر این لطف شاکر است.

 

تمام افتخاراتم هدیه برای آسایش هم‌وطنم
محسن بیرانوند سرمربی اسبق تیم ملی وزنه‌برداری بزرگ‌سال که 12 سال عضویت در تیم ملی وزنه‌برداری کارنامه‌ای سنگین از مدال‌های قهرمانی ملی و بین‌المللی را برای او به همراه داشته و در حال حاضر به‌عنوان دبیر فدراسیون وزنه‌برداری و عضو کمیته آموزش جهانی وزنه‌برداری فعالیت می‌کند، در این جشنواره نیکوکاری مدال طلای مسابقات باشگاه‌های آسیایی چین را برای حمایت از هم‌وطنان آسیب‌دیده از کرونا به مزایده گذاشت.
وی این اقدام جامعه ورزشی را لبیکی به فرمایش مقام معظم رهبری عنوان کرده و می‌گوید: این مدال و هزاران مدال در مقابل اینکه یک لبخند بر چهره اعضاء یک خانواده قرار بگیرد قابل‌مقایسه نیست و آرزوی می‌کنم در مراسم‌هایی این‌چنین تمام افتخاراتم را برای لبخند هم‌وطنانم هزینه کنم.
 این ورزشکار توانمند ایرانی دوران شکوه و اوج یک ورزشکار را دورانی کوتاه عنوان کرده و می‌گوید: دوران اوج در ورزش همیشه ثابت نیست و در قانونی نانوشته هیچ شرایطی همیشه ثابت نیست الا احساس شادی در دل یک انسان که منبع خیروبرکتی بی‌پایان است و با هیچ‌چیز قابل‌مقایسه نیست.
وی ضمن تشکر از بانیان برگزارکننده این مراسم خیریه، برای حضور از مراسم مشابه استقبال کرده و تأکید کرد: قهرمانان باید با منش پهلوانی در این طرح‌ها پیش‌قدم باشند.
بیرانوند، جای گرفتن مدال قهرمانی خود در گنجینه رضوی را حسن عاقبتی برای فعالیت‌های ورزشی خود می‌داند و می‌گوید: مشوّق من برای ورود به دنیای ورزش پدر مرحومم بود و من ایشان را در تمامی افتخاراتم سهیم می‌دانم و خوشحالم از اینکه این مدال در قطعه‌ای از بهشت به یادگار ماند.
وی از خواسته‌های خود در حرم می‌گوید که روزگاری آرزو داشت جای یکی از کفشداران، دربانان و یا یکی از خدام حرم رضوی به خدمت زائران حرم مطهر رضوی مشغول باشد و این امر را یکی از آرزوهای دور از دسترس می‌دانست.
این ورزشکار خیّر که کسب مدال خادمی حرم مطهر رضوی را یکی از افتخارات خود می‌داند می‌گوید: اولین بار که در کسوت خادمی به حرم مطهر رضوی وارد شوم برای خودم و مردم آرامش و معرفت را از صاحب بارگاه تقاضا می‌کنم. زیرا که معرفت حلقه گمشده ماست تا از طریق آن به آرامش برسیم.
و سرانجام مدال‌های قهرمانی ورزشکاران خیر برای تحویل به موزه آستان قدس رضوی به محمدحسین استاد آقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تحویل داده شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید