پیش بینی برداشت 12 تن خرما در اراضی موقوفه طبس

۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۱۶
در سال زراعی جاری، 12 تن خرما از اراضی موقوفه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برداشت خواهد شد.

معاون موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی در گفت و گو با آستان نیوز گفت: امسال انواع محصول خرما از جمله کبکاب، زاهدی و مضافتی از اراضی موقوفه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در طبس در حال برداشت است.
 مهدی قاسم زاده میزان اراضی کشاورزی موقوفه موسسه را 13 هکتار عنوان کرد و افزود: امسال سطح زیر کشت خرما و نارنج 5 هکتار و زیتون 8 هکتار بوده است.
وی تصریح کرد: فعالیت کشاورزی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در زمینه کشت و برداشت محصول از سال ۱۳۷۳ آغاز شده است که خرما اولین محصول برداشت شده در اراضی موقوفه موسسه است.
 معاون موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی با اشاره به تولید محصولات با کیفیت در اراضی موقوفه این موسسه افزود:  تغذیه مناسب، استفاده به موقع از کودهای حیوانی و شیمیایی در فصل پاییز، بهره گیری از کودهای ریزمغذی در طول فصل رشد، سم‌پاشی به موقع علیه آفات گیاهی، مبارزه شیمیایی و مکانیکی علیه علف‌ های هرز و هرس به موقع درختان  از جمله عواملی است که منجر به افزایش تولید محصول باکیفیت در اراضی موقوفه این موسسه می‌شود و ضمن زیباسازی آستان حضرت  حسین بن موسی الکاظم در افزایش روحیه زائران و مجاوران عزیز موثر است.
قاسم زاده حذف درختان خرمای نامرغوب از مجموعه و جایگزین کردن ارقام پر محصول و با کیفیت و استفاده از روش ‌های آبیاری تحت فشار برای صرفه‌ جویی در مصرف آب را از جمله برنامه ‌های آتی این موسسه در زمینه کشاورزی و باغات عنوان کرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید