به همت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع):

مراسم اختتامیه پنجمين دوره طرح «ضيافت انديشه اساتيد» برگزار شد

۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۲۳
به همت دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع)،پنجمين دوره طرح «ضيافت انديشه» ویژه اساتید دانشگاه‌ها برگزار و امروز به كار خود پايان داد.

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد ترابي مسئول شوراي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌های استان خراسان رضوي امروز در مراسم اختتامیه پنجمين دوره طرح «ضيافت انديشه اساتيد» که در واحد اسرار دانشگاه امام رضا(ع) برگزار شد، ابراز كرد: خوشبختانه دانشگاه امام رضا(ع) در برگزاري اين دوره به نسبت ساير دانشگاه‌ها در سطح استان موفق‌تر عمل كرده است و باوجود نبود دفتر نهاد رهبري در این دانشگاه، فعاليت‌ها و برنامه‌هاي فرهنگي به‌خوبی در حال برگزاري و دنبال شدن است.
وي گفت: در صدر اسلام قبايلي رسم داشتند كه براي افتتاح مسجد، نبي مكرم اسلام(ص) را دعوت می‌کردند تا نخستين نماز را در آن مسجد اقامه کنند.
ترابی افزود: پیامبر اکرم(ص) در افتتاح يكي از اين مساجد، سخنرانی کردند و در این سخنان؛ از فقر امت خويش ابراز نگراني نكردند بلكه نگراني ايشان از سوء مديريت بود. اكنون باگذشت بيش از هزار سال از بيان اين كلام نوراني، متوجه اهميت اين جمله گوهربار و كليدي پيامبر اكرم(ص) می‌شویم كه تا چه اندازه می‌تواند سوء مديريت خطرناك و مديريت درست و صحيح حياتي باشد.
وي خطاب به اساتيد شرکت‌کننده در طرح ضيافت انديشه اظهار كرد: شما اساتيد دانشگاه به‌عنوان قشر اثرگذار و فرهيخته جامعه بايد به دنبال پيدا كردن ابعاد مختلف اين سوء مديريت و پاسخگويي و پيدا كردن راه‌حل مناسب براي آن باشيد.

 

توسعه برنامه‌هاي فرهنگي
مرتضي رجوعي رئيس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در ادامه اين مراسم، با اشاره به برنامه‌هاي شاخص فرهنگي اين دانشگاه در دو بُعد اساتيد و دانشجويان، گفت: اين دانشگاه در6 سال گذشته هم‌زمان با ايام شهادت امام رضا(ع) در سه روز پاياني دهه آخر صفر در قالب ویژه‌برنامه «طريق رضوي» ميزبان دانشجويان زائر دانشگاه‌هاي سراسر كشور بوده كه به‌واسطه اجراي موفق اين برنامه، مسئوليت دبيرخانه معاونين فرهنگي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غیرانتفاعی منطقه 9 كشور به دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) واگذارشده است.
 وي بابیان اينكه در سال‌هاي اخير عمده برنامه‌هاي فرهنگي دانشگاه در گستره وسيع‌تري و در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي سه استان خراسان رضوي، شمالي و جنوبي برگزارشده است، اظهار كرد: برگزاري دوره‌هاي توانمندسازي كارشناسان و معاونان فرهنگي دانشگاه و مؤسسات غيردولتي، برگزاري ویژه‌برنامه عزاداري دهه اول محرم در فضاي باز پرديس خواهران با موضوع «تربيت جوان، گام دوم انقلاب» و برگزاري جلسات توانمندسازي و مشاوره ويژه دانشجويان و اساتيد به‌صورت حضوري و غیرحضوری برخي از برنامه‌های فرهنگي برگزارشده در اين دانشگاه است.
 وي در بخش ديگري از سخنان خود بابیان اينكه دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) تمدن سازي نوين اسلامي- ايراني را محور كار و فعاليت خود قرار داده است، عنوان كرد: برگزاري اين دوره از طرح «ضيافت انديشه اساتيد» با تقويت اين نگاه در بين اعضاي هیئت‌علمی دانشگاه تدارك ديده شد تا درباره نقش علوم انساني در تمدن نوين اسلامي و ابعاد مختلف اخلاق و تربيت در بيانيه گام دوم بیش‌ازپیش آشنا شوند و نتيجه و بازخورد آن در تغيير تفكر و نگاه دانشجويان حاصل شود.
رجوعی همچنین در ادامه به اجراي موفق  طرح مجازي «ضيافت انديشه رضوي» ويژه دانشجويان در ماه مبارك رمضان امسال اشاره و عنوان كرد: اين طرح باهدف ارتقاء نگرش ديني و پاسخ به شبهات ديني و اعتقادي دانشجويان و استفاده بيشتر از فيوضات ماه مبارك در ايام شيوع ويروس كرونا ويژه عموم دانشجويان تدارك ديد كه شركت در طرح ضيافت انديشه رضوي، معادل دو واحد درسي يكي از دروس معارف در نظر گرفته‌شده كه بسياري از دانشجويان به‌عنوان مستمع آزاد در اين دوره شركت كردند.
گفتنی است: پنجمين دوره طرح ضيافت انديشه ویژه اساتيد دانشگاه‌ها توسط معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) از 22  تا 26  شهريورماه در مشهد برگزار شد و در اين دوره حجج‌اسلام و المسلمين احمد حسین شريفي و علي مصباح يزدي از اعضاي هیئت‌علمی مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) با موضوع نقش علوم انساني در تمدن نوين اسلامي و اخلاق و تربيت در گام دوم انقلاب سخنراني كردند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید