مؤسس مركز اسلامي لبيك يا زهرا(س) لندن:

توهین‌های اخیر به مقدسات اسلام ریشه در تعصب‌های جاهلانه دارد

۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۳
مؤسس مركز اسلامي لبيك يا زهرا(س) لندن با اشاره به ريشه‌ توهين‌هاي اخير به وجود مقدس پيامبر اكرم(ص) و قرآن كريم، گفت: مهم‌ترين عامل اين اقدامات ناپسند ناداني و تعصب‌هاي جاهلانه است.

به گزارش آستان‌نیوز؛ ام فروه نقوي در نشست بين‌المللي «راهبردهاي تجلي فرهنگ و معارف حسيني در باورهاي آخرالزماني اديان و ملل» كه به همت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و با همكاري مجمع جهاني اهل‌بیت(ع) به‌صورت وبينار برگزار شد؛ به علل و ريشه‌هاي توهين و همچنین هتك حرمت به ساحت مقدس حضرت رسول اكرم(ص) در فضاي جوامع غربي اشاره کرد.
وی عنوان كرد: چنين دشمني‌ها و اتفاقاتي نه‌تنها در عصر معاصر، بلكه درگذشته نيز اتفاق افتاده است؛ كه مهم‌ترین عامل اين اقدام ناپسند ناداني و تعصب‌هاي جاهلانه است. ازاین‌رو ضرورت دارد تا شخصيت، منزلت و جايگاه پيامبر اكرم(ص) را در تمامي ابعاد به بشريت معرفي كنيم.
مؤسس مركز اسلامي لبيك يا زهرا(س) لندن در ادامه اظهار كرد: خداوند متعال عشق امام حسين (ع) را در قلب همه مؤمنان قرار داده است و اين عشق و محبت مانند نوري است كه بر اساس توحيد، نبوت و امامت شکل‌گرفته و با قلب ما ارتباط دارد.
به گفته اين بانوي مسلمان همان‌گونه كه در زمان پيامبر اكرم(ص) مباهله به‌عنوان مظهر قدرت ايمان محوري در سال 10 هجري عليه مسيحيان نجران اتفاق افتاد و اين موضع‌گیری مواجهه حقيقت در برابر باطل بود، محرم نيز تجلي همان حقيقت است.

 

عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين (ع)؛ انقلابی خاموش براي جوانان
زينب تيلور مؤسس مركز امام مهدي(عج) از استراليا نیز در اين نشست بین‌المللی با اشاره به بازتاب‌های برگزاري عزاداري امام حسين(ع)، گفت: گزارشات رسانه‌ها از برخي كشورها حاكي از آن است كه در هفته‌هاي اخير به دليل خواندن زيارت عاشورا، قرائت كنندگان و يك كودك سه‌ساله به جرم برگزاري مجالس دستگیرشده‌اند. درواقع یزیدی‌های زمان هنوز هم كمين می‌کنند و مسائلي را براي شيعه مطرح و مشكلاتي را ايجاد می‌کنند.
وي با تأكيد بر اين مطلب كه پيام كربلا امروزه به دست ميليون‌ها انسان در اقصي نقاط اين كره خاكي رسيده است، گفت: اين نداي نمادين همبستگي با امام حسين(ع)، ارزش‌ها و مأموريت تاريخي ايشان است كه امروزه به سرودي براي مبارزه ابدي عليه ظالمان جهان تبدیل‌شده است.
تیلور، انقلاب را سرنگوني مؤثر و شديد يك حكومت يا نظم اجتماعي، به نفع يك نظام جديد معرفي كرد و گفت: انقلاب امام حسين (ع) بازگشت به اسلام ناب محمدي (ص) به‌عنوان نظام اصلي بود، نه ايجاد يك نظام جديد.
وي خاطرنشان كرد: عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) را می‌توان به‌عنوان نوعي انقلاب خاموش براي جوانان تعبير كرد تا مظهر فرهنگ حسيني را تا آخرالزمان زنده نگه دارد.
مؤسس مركز امام مهدي(عج) از استراليا در ادامه گفت: تاريخ به ما نشان می‌دهد كه متاسفانه، فقط 50 سال پس از رحلت پيامبر اكرم(ص)، اسلام توسط منافقين با يك برنامه روشن به دست گرفته شد كه براي آگاهي مردم نياز به انقلاب حسيني بود؛ اكنون بيش از هزار سال از گذشت زمان حادثه عاشورا، همين احساس از انقلاب هنوز وجود دارد، چه تعداد از افراد در طول زمان كسل می‌شوند. بااین‌حال، با نزديك شدن به محرم آن سوختگي انقلابي به‌آرامی براي يك سال ديگر دوباره حاكم می‌شود.

 

جهاد اكبر حضرت زينب(س) براي حفاظت از اسلام
سندس الاسعد روزنامه‌نگار مستقل بحريني لبناني نیز از دیگر سخنرانان این نشست بین‌المللی با تبيين نقش جهاد اكبر حضرت زينب(س) براي حفاظت از اسلام، خاطرنشان كرد: مقصود ما از جهاد بزرگ زنان، تعهد آنان براي خدمت به اسلام است كه به‌صورت آمادگي در برابر انواع چالش‌ها و تجاوزات خصمانه‌ی جبهه باطل و نفاق آغاز می‌شود كه در اين مسير پيروي كامل و دقيق از امام زمان (عج) ضروري است.
وي در ادامه بابیان اينكه حضور و نقش‌آفرینی بانوان در جبهه‌های نبرد با اسلام ضد محمدي در عصر معاصر همان استمرار راه حضرت زينب(س) است، گفت: براي ادامه كار تک‌تک جنبش‌های صالح، ضروري است كه زنان از راه حضرت زينب(س) به‌عنوان نمونه بی‌سابقه از آگاهي و استقامت، پيروي كنند. آن‌ها بايد کاملاً از تعهدات و وظايف اساسي خودآگاه باشند تا بتوانند به زيبايي نقش‌آفرینی نمايند وگرنه در حد بازيچه‌هاي امروز دنيا نسبت به زنان باقي خواهند ماند.
 اين روزنامه‌نگار مستقل بحريني لبناني خاطرنشان كرد: با توجه به تهاجمي بودن جنگ عليه امت اسلام، ما هم بايد مثل زنان در سراسر جهان پتانسيل‌ها را براي مبارزه با استعمارگران آماده و براي مبارزه با كل توطئه‌هاي خصمانه عليه دين آمادگي كامل داشته باشيم زيرا پيمودن اين مسير راه گسترش ارزش‌هاي حضرت مهدي (عج) و برقراري جهاني عادلانه براي همه را هموار خواهد كرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید