از ابتدای سال جاری
1100 تن محصول از باغات سازمان موقوفات ملک برداشت شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۲۵
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی از برداشت هزار و 100 تن محصول از باغات این سازمان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

حمیدرضا قاسمی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در مجموع حدود هزار و صد تن محصول در باغات رضوی واقع در چناران تولید شده که به صورت مزایده سردرختی به فروش رسیده، همچنین حدود 20 تن محصول سیب نیز از باغ کلاته خوش فریمان برداشت شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر برداشت پسته از باغ ثامن نیز آغاز شده و پیش بینی می شود بالغ بر 25 تن پسته با ارزش تقریبی ده میلیارد ریال از این محصول نوکاشت برداشت شود.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به باغات این سازمان در چناران خاطرنشان کرد: سازمان در مجموع حدود 218 هکتار باغ میوه رضوی در منطقه چناران دارد که شامل 61 هکتار آلبالو مجاری، 16 هکتار هلو و شلیل، 18 هکتار گلابی، 65 هکتار گردو، 28 هکتار آلو و نیز 30 هکتار سیب می باشد که 7 هکتار آن متراکم و پایه رویشی و 23 هکتار پایه بذری است.
وی اضافه کرد: این سازمان همچنین 1.5 هکتار باغ سیب متراکم در منطقه فریمان، 40 هکتار پسته ثامن در منطقه سنگ بست و 35 هکتار پسته نیز در باغ سجادیه تربت جام دارد.
قاسمی درباره ارقام سیب کاشته شده در این باغات گفت: ارقام سیب شامل لبنانی زرد و قرمز، گلاب، گالا، دلبار استیوال، پینک لیدی و گرانی اسمیت و ارقام گلابی شامل درگزی و بیروتی است.
وی ادامه داد: درختان آلو نیز 2 منظوره به صورت خشکباری و تازه خوری بوده و شامل رقم های شمس، درگزی، کالیفرنیا، حاج حسنی، کبرایی و بلک دیاموند است.
قاسمی افزود: ارقام درختان آلبالوی مجاری سازمان شامل اردی جبیلیوم، سیگانی و بوترمو، ارقام هلو شامل دماوندی، سرخ و سفید مشهد، شلیل رقم کیوتا و همچنین گردو شامل ارقام بومی و محلی است.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با اشاره به گستره عرضه و فروش این محصولات تصریح کرد: با توجه به کیفیت بالای محصولات سردرختی تولیدی، بیشتر حجم تولیدات توسط خریداران میوه به خارج از استان و به خصوص میدان بار تهران و کرج ارسال می شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید