ظهر سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) در حرم مطهر رضوی صورت گرفت
عزاداری دلدادگان کریم اهل‌بیت(ع) در صحن امام حسن مجتبی(ع)
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۵:۰۴
هم‌زمان با سالروز شهادت کریم اهل‌بیت، امام حسن مجتبی(ع)، مراسم عزاداری ظهر شهادت این امام همام در صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر رضوی با رعایت دستورهای بهداشتی برگزار شد.

به گزارش آستان‌نیوز، این مراسم عزاداری ظهر امروز، 25 مهر، بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، با قرائت زیارت امام حسن(ع) با نوای مهدی رسولی و با حضور زائران و مجاوران آذری زبان در صحن امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
مهدی رسولی در این مراسم ابتدا به مدح صلح پیروزمندانه امام حسن(ع) و غربت ایشان در میان اصحاب و اطرافیان خویش پرداخت و در ادامه، درباره غربت و نحوه‌ شهادت کریم اهل‌بیت(ع) در آغوش حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) به نوحه‌خوانی و روضه خوانی پرداخت.
عزاداران در این سوگواره با دلی مملو از سوز و آه، چشمانی اشک‌آلود و حالی محزون، بر غربت و مظلومیت کریم اهل‌بیت(ع) گریستند و زیر لب حوایج خویش را زمزمه می‌کردند. پس از دقایقی، با ورود پرچم‌های سبز، قرمز و مشکی مزین به اسامی مبارک اهل‌بیت(ع) به این محفل معنوی، فضای این مجلس مملو از عطر بقیع و شمیم رضوی شد.
دلدادگان اهل‌بیت(ع) در بخش دیگر از این مراسم باشکوه، برای ادای احترام به حضرت رضا(ع) به عنوان صاحب عزا، ایستادند و مدتی برای امام حسن مجتبی(ع) و رسول مکرم اسلام بر سینه زدند و با توسل به حضرت فاطمه زهرا(س)، فریاد «لبیک یا رسول‌الله(ص)»، «لبیک یا حسن(ع)» و «لبیک یا حسین(ع)» سر دادند.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید