کارشناس دینی:
راه نجات بشریت الگوبرداری از سبک زندگی پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) است
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۹:۱۷
کارشناس دینی در مراسم عزاداری رحلت حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در حرم مطهر حضرت حسین‌بن‌موسی‌الکاظم(ع) گفت: سیره و روش زندگی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) برگرفته از فطرت انسانی و ارزش‌های الهی است و تنها راه نجات انسان، الگوبرداری از سیره آنان است.

به گزارش آستان‌نیوز، مراسم عزاداری و سوگواری شب رحلت حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پیامبر، حضرت امام حسن مجتبی(ع)، 24 مهر بعد از نماز مغرب و عشا بدون حضور زائران به صورت مجازی از صفحه اینستاگرام «میقات‌الرضا» پخش شد.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین طالب‌، کارشناس دینی، در این مراسم‌، راه نجات بشریت را در زندگی الگوبرداری از سبک زندگی پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امامان معصوم(ع) دانست و افزود: دین مقدس اسلام برای زندگی بشر و سعادت آن، عالی‌ترین برنامه‌های زندگی را در همه ابعاد دارد که از همه مهم‌تر سبک زندگی امامان معصوم(ع) برگرفته از فطرت و ارزش‌های انسانی و صفات برجسته اسلامی و الهی است.
وی افزود: ائمه اطهار(ع) با شرایط سخت اقتصادی زندگی می‌کردند که می‌تواند آموزه‌های اثربخشی برای زندگی ما داشته باشد.
طالب با بیان اینکه شیوه و منش اخلاقی ائمه اطهار(ع) باید سرلوحه کار همه ما باشد یادآور شد: حرکت ائمه معصومین(ع) در مسیر رضایت خداوند متعال بوده است. همین امر به ایشان ارزش و منزلت می‌دهد.
قرائت دعای روح‌بخش کمیل و مرثیه‌سرایی مداح و ذاکر اهل‌بیت(ع) صادق مطهری از دیگر برنامه‌های مراسم عزاداری شب رحلت پیامبر گرامی اسلام‌(ص) و امام حسن مجتبی‌(ع) در آستان حضرت حسین‌بن‌موسی‌الکاظم(ع) بود‌.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید