در آستانه سالروز شهادت امام هشتم(ع) صورت گرفت؛
خوانش شعر در وصف امام رضا(ع) در «رواق کتاب»
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۱
در آستانه سالروز شهادت آقا علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) دو تن از شاعران آیینی کشور اشعاری را که در وصف این امام همام سروده بودند در «رواق کتاب» برای حاضران قرائت کردند.

به گزارش آستان‌نیوز، ویژه‌برنامه «رواق کتاب» که از سوی اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی و در راستای بزرگداشت ایام سوگواری اهل‌بیت(ع) در نظر گرفته شده است، بخش‌های متنوع و جذابی را شامل می‌شود. خوانش شعر یکی از بخش‌های این طرح است که در آستانه سالروز شهادت امام هشتم(ع) با حضور دو شاعر معروف، رضا رحیمی عنبران و جواد هاشمی، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد.
رحیمی عنبران در این مراسم مطالبی در مورد اهمیت شعرگویی در وصف امام هشتم(ع) بیان کرد و گفت: امروز فرهنگ رضوی باید در قالب اشعاری در وصف امام رضا(ع) به نسل جوان منتقل شود. زیبایی اشعار رضوی در جای‌جای صحن و سرای امام رئوف نمایان است.
وی وجود مبارک امام هشتم(ع) در ایران را جلوه‌های پراثر و بابرکتی برای هنر اسلامی دانست و گفت: با توجه به محبوبیت حضرت رضا(ع) در بین مردم و شیعیان جهان اسلام، شاعران آیینی باید توجه بیشتری به مقوله شعر رضوی داشته باشند.
جواد هاشمی در ادامه با سرودن اشعاری در وصف امام رئوف این محفل را آکنده از عطر رضوی کرد.
خوانش شعر، قصه‌گویی برای کودکان، خاطره‌گویی و اهدای هدایای فرهنگی به حاضران از دیگر برنامه‌های اجرایی در ویژه‌برنامه «رواق کتاب» حرم مطهر رضوی بود.
«رواق کتاب» به همت اداره تولیدات فرهنگی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در ایام پایانی ماه صفر پذیرای زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید