گذری بر تلاش خادمان رسانه‌ای آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی
خادمان رسانه و دعوت دل‌های بی‌قرار به آستان رضا(ع)
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۴۸
«یک، دو، سه... ضبط می‌شه.» عبارتی ثابت برای ده‌ها برنامه با قاب مشترک گنبد و گلدسته رضوی است. این روزها در نیم‌طبقه صحن انقلاب اسلامی و دقیقا مقابل گنبد و پنجره فولاد حضرت رضا(ع) جنب‌وجوش خاصی برپاست.

حرم سیاه‌پوش روزهای پایانی ماه صفر و دل‌های زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی عزادار ظلم و جفایی هستند که در چنین روزی بر ولی خدا وارد شد.
امسال ده‌ها شبکه تلویزیونی و رادیویی داخلی و خارجی، دل‌های شیفتگان حضرت را که توفیق تشرف به این آستان مقدس نداشته‌اند از قاب دوربین به صحن و سرای رضوی پیوند می‌زنند.
انگار خادمان رسانه‌ای که هرسال از راه‌های دور و نزدیک بستر زیارت از قاب دوربین‌ها را فراهم می‌کنند عهد دیرینه‌ای با آقایشان دارند. برخی خرسندند از این توفیق که نصیبشان شده است و برخی مضطرب که مبادا نتوانند ادای دین کنند. آخر عده‌ای بر این عقیده‌اند که حتی اگر بستر پیوند یک دل را با آستان حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) برقرار کنند، لطف الهی شامل حال آن‌ها شده است.
چند سالی می‌شود که آستان قدس رضوی با تلاش جدی، بستر حضور گسترده شبکه‌های مختلف را با ایجاد استودیوهای مختلف، تجهیز آن‌ها، افزایش استیج‌های روی پشت بام صحن انقلاب برای شبکه‌های مختلف و پشتیبانی و همراهی در ضبط آیتم‌های گوناگون فراهم آورده است.

رسانه


و به برکت این تلاش است که دهه آخر صفر امسال، آنتن شبکه یک با برنامه «تشرف»، شبکه دو با «به تو از دور سلام»، شبکه سه با «کبوترانه»، شبکه افق با «رواق»، شبکه قرآن با «آستان مهربانی» و «تا نیایش»، سیمای خراسان رضوی با «مرثیه آفتاب» و برقراری ارتباط با استان‌ها و آنتن شبکه‌های سراسری از طریق شورای معارف سیما به پخش برنامه از حرم مطهر رضوی می‌پردازند.
دوربین‌های روباتیک به همت عوامل مؤسسه رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی در نقاط مختلف حرم نیز پشتیبان و همراه کارگردانانی است که به دنبال تصاویر ناب از صحن و سرای ملکوتی حضرت رضا(ع) هستند.
اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی از جمله مجموعه‌هایی است که معمولا در این ایام حضور پررنگی در بارگاه منور رضوی دارد. این مجموعه نیز تلاش می‌کند با بهره‌مندی از فضای موجود و ارتباط با شبکه‌هایی همچون کربلا، الفرات، النعیم، هدهد، العالم، پرس‌تی‌وی، الکوثر، هیسپان‌تی‌وی، الثقلین، ولایت، سحر، الاهواز، اسلام اصیل و دیگر شبکه‌های اسلامی دل‌های بی قرار شیفتگان حضرت رضا(ع) را روانه حریم رضوی کند.

رسانه


شبکه‌های رادیویی نیز در کنار شبکه‌های تلویزیونی صدای عاشقی را از استیج‌های پشت بام صحن انقلاب اسلامی انعکاس می‌دهند و چه دل‌های جوان بسیاری که از رادیو جوان حالشان خوب می‌شود و چه زائرانی که از رادیو زیارت، زائر بارگاه رضوی می‌شوند و سراسر ایران با انعکاس نجواهای زائران حریم رضوی از رادیو ایران زائر حرم شمس‌الشموس شده‌اند. مخاطبان رادیو معارف، زیارت از راه دور خود را با معرفت انجام می‌دهند و رادیو اربعین نیز این روزها پیام آزادگی حضرت اباعبدا... را از بارگاه علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) فریاد می‌زند.
بیش از 300 خادم رسانه‌ای امسال در بارگاه علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) به ارائه خدمت می‌پردازند. امسال که ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن راه حرم را بر دل مشتاقان بسته است، چشم دلدادگان به قاب تلویزیون است و دل‌های بی‌قرارشان با هر ارتباط زنده در آستان حضرت رضا(ع) به پرواز درمی‌آید.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید