هم‌زمان با سالروز شهادت مظلومانه خورشید هشتم(ع) انجام شد،
سوگواری «زنان نوغان» در مدرسه خیرات‌خان
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۵۰
هم‌زمان با سالروز شهادت مظلومانه خورشید هشتم(ع) مدرسه خیرات‌خان حرم مطهر امام رضا(ع) میزبان آیین سوگواری «زنان نوغان» شد.

به گزارش آستان‌نیوز، هم‌زمان با آخرین روز ماه صفر که مصادف با سالروز شهادت هشتمین پیشوای شیعیان جهان حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) است مراسم سوگواری بانوان رضوی با حضور 300 نفر از زنان ولایی محله نوغان مشهد در فضای باز مدرسه خیرات‌خان حرم مطهر امام رضا(ع) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.
در این مراسم بانوان مشهدی در حالی که شاخه‌های گل در دست داشتند، بعد از ورود به حرم مطهر رضوی و عرض ارادت به ساحت امام مهربانی‌ها وارد مدرسه خیرات‌خان شدند و در این مکان به عزاداری و نوحه‌خوانی در سوگ این امام رئوف پرداختند و بر مظلومیت غریب‌الغربا اشک ماتم ریختند.
این آیین معنوی با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و با قرائت زیارت امین‌الله، روضه‌خوانی حسین مالکی‌نژاد و شعرخوانی زهرا علی‌پور در رثای امام هشتم(ع) ادامه یافت.
در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان، استاد حوزه علمیه، به بیان نقش زنان فعال فرهنگی و تبلیغی از صدر اسلام تا امروز پرداخت و اظهار کرد: زنان در تاریخ اسلام، اساسی‌ترین نقش‌ها را در راستای زنده نگهداشتن دین ایفا کرده‌اند.
وی با بیان اینکه زن می‌تواند در مدیریت جامعه بشری، در تدبیر اندیشه عالی الهی و تربیت و تعالی رشد انسان بسیار تأثیرگذار باشد، افزود: زمانی که امت پیامبر اسلام(ص) در برابر دین خدا ایستادند حضرت زهرا(س) با مجاهدت و حضور بموقع در میدان و ایفای نقش بی‌بدیل در خانه و جامعه دین مبین اسلام را حفظ کنند.
وی با تأکید بر اینکه حضرت زهرا(س) در حساس‌ترین نقطه تاریخی حکومت اسلامی اصلی‌ترین نقش را ایفا کردند، اظهار کرد: حرکت زنان محله نوغان نیز نشئت‌گرفته از الگوهای بی‌نظیر دینی بود.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه امروز بانوان جامعه اسلامی نیز باید با الگوگیری از زنان بزرگ اسلام برای حفظ ارزش‌های دینی و انقلابی تلاش کنند، گفت: زن در تاریخ اسلام اساسی‌ترین نقش را ایفا می‌کند چون علاوه بر دفاع از حق، نسلی را به جامعه تقدیم می‌کند که او اقامه‌کننده حق است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید