مراسم عزای امام هشتم(ع) در صحن جامع رضوی برگزار شد
بهشت رضوی در سوگ هشتمین خورشید ولایت
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۳۳
هم‌زمان با فرارسیدن سالروز شهادت امام علی بن موسی الرضا(ع)، مراسم عزاداری روز شهادت این امام رئوف(ع) در بارگاه ملک پاسبان رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، این مراسم امروز 26 مهر ماه با حضور زائران، مجاوران و عزاداران رضوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با مداحی مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع) میثم مطیعی و سعید قانع در صحن جامع رضوی برگزار شد.
دلدادگان اهل‌بیت(ع) در این مراسم عزاداری با دلی مملو از اندوه و آه، زیر لب ذکر رضاجان رضاجان را زمزمه‌ کردند و با آه و ناله و با چشمانی اشک آلود بر مظلومیت حضرت امام رئوف ‌گریستند و به این شیوه عشق و محبت خویش را به این امام همام نشان ‌دادند.
همچنین زائران حضرت شمس‌الشموس حضرت رضا(ع) در این سوگواره رضوی همنوا با ذاکران و مداحان خاندان عصمت و طهارت با نوای «یا علی موسی الرضا(ع) مولا علی موسی الرضا(ع)» و «نظر خدا بر ما دارد که این کشور رضا دارد» خدمت این امام همام عرض ارادت کردند.
میثم مطیعی در ادامه این مراسم با دم گرفتن با نوای «ان كنت باكياً لشيءٍ فابكِ للحسين، مظلوم کربلا» به مدیحه سرایی و نوحه خوانی و عزاداری در وصف شهادت ضامن آهو و غربت جد بزرگوارشان پرداخت.
سراسر صحن و سرای حرم مطهر عالم آل محمد(ص) امروز سیاه‌پوش و داغدار خورشید توس است و در این بارگاه ملکوتی نوای نوحه‌سرایی، روضه‌خوانی و سینه‌زنی به گوش می‌رسد و هر عاشقی در گوشه و کنار این صحن‌های مبارکه در سوگ شهادت حضرت رضا(ع) زانوی غم بغل گرفته‌ است و داغدار هشتمین امام خویش است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید