کشت جو در الگوی کاشت محصولات پاییزه کشت‌وصنعت سرخس قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۴۳
مدیر کشت و صنعت سرخس زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از اختصاص 30 هکتار از اراضی این واحد به کشت جو در سال زراعی 1400-1399 خبر داد.

حسین عرب محمدی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در سال زراعی جاری نیز مانند کشت سال گذشته از رقم ریحان که علاوه بر راندمان مناسب، متناسب با شرایط اقلیمی منطقه می باشد، استفاده شده است.
وی ادامه داد: این کشت و صنعت، تولید جو را با هدف مصرف در واحد دامداری خود و نیز واحدهای دامداری کشت و صنعت مزرعه نمونه در دستور کار خود قرار داده است.
مدیر کشت و صنعت سرخس آماده سازی مناسب اراضی و کشت به موقع را از جمله اقدامات موثر در افزایش راندمان تولید جو عنوان کرد و گفت: استفاده از رقم پر محصول نیز نقش مهمی در نیل به این هدف دارد.
وی ادامه داد: این مجموعه همچنین انجام اقدامات گستره ای را به منظور کنترل به موقع علف های هرز، آفات و بیماری ها در دستور کار دارد.
عرب محمدی افزود: این کشت و صنعت سعی کرده تا از طریق آبیاری به موقع و متناسب با نیاز آبی گیاه، کوددهی همراه با آب آبیاری و همچنین محلولپاشی عناصر ماکرو و میکرو در طول فصل رشد و نمو، بتواند راندمان تولید این محصول را در سال جاری افزایش دهد.
وی درباره روش آبیاری این اراضی خاطرنشان کرد: تمامی مزارع جو این مجموعه به صورت ردیفی یا جوی و پشته آبیاری می شود.
عرب محمدی کاشت محصول جو به وسیله ادوات مکانیزه مخصوص را اقدامی در راستای لزوم استفاده از مکانیزاسیون در صنعت کشاورزی عنوان کرد و افزود: کشورها تلاش می کنند به سمت توسعه و پيشرفت حرکت کنند که این امر رابطه مستقيمي با توليدات کشاورزي دارد، ضمن این که افزایش کمي و کيفي محصولات نیز بدون توسعه مکانيزاسیون کشاورزي امکان پذیر نیست.
مدیر کشت و صنعت سرخس ادامه داد: ادامه داد: گستره وسيع مکانيزاسيون در چرخه توليد محصولات کشاورزی از بخش زراعي تا حتی باغی، نشان دهنده گستردگي فعاليت هاي تاثيرگذار مکانيزاسيون در کشاورزي و اهمیت دو چندان آن است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید