از ابتدای سال جاری انجام شد
توزیع 71000 پرس غذای متبرک در میان نیازمندان
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۴۲
به همت مدیریت امور مجاوران آستان قدس رضوی، از ابتدای امسال، افزون بر 71 هزار پرس غذای متبرک حضرت رضا(ع) در میان اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد توزیع شده است.

هادی غلامی، مدیر امور مجاوران آستان قدس رضوی، با اعلام جزئیات اجرای طرح «خوان کرامت» اظهار کرد: در مدت 240 شب از آغاز سال، 71 هزار و 260 پرس غذای گرم مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) از سوی دفتر کانون‌های خدمت رضوی در استان بین اقشار نیازمند حاشیه‌ و روستاهای شهر مشهد توزیع شده است.
وی افزود: هرشب توزیع متوسط 200 تا 500 پرس غذای گرم از جمله قیمه‌پلو، قرمه‌سبزی و چلوگوشت میان سه قشر کم‌برخوردارتر جامعه اعم از خانواده‌های نیازمند، افراد بی‌سرپناه و نیز روستاییان در دستور کار قرار دارد.
غلامی با اشاره به فواصل تحت پوشش قرار گرفتن مناطق روستایی محدوده مشهد گفت: مردم روستاهای در مسیر جاده قوچان تا روستای ساغروان، در مسیر بخش رضویه تا روستای گیامی و شماری از نواحی مرزی از جمله هنگ مرزی تایباد از خوان نعمت رضوی بهره‌مند شده‌اند.
وی ادامه داد: بیش از 120 کانون خادمیاری آستان قدس رضوی مستقر در مساجد، حسینیه‌ها و خیریه‌های سطح شهر مشهد به‌دفعات در طول سال تحت پوشش برنامه توزیع غذای متبرک حضرت قرار گرفته‌اند و به دلیل شرایط دشوار محدودیت‌های کرونایی، اجرای این برنامه حمایتی ادامه دارد.
شایان ذکر است، آستان قدس رضوی از ابتدای شیوع ویروس کرونا، به کمک آسیب‌دیدگان از عوارض اجتماعی این بیماری شتافته و در آخرین اقدام نیز 30 هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان حاشیه شهر مشهد توزیع کرده است.

برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید