جذب هیئت علمی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۱۰
سرپرست پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، از جذب اعضای هیئت علمی پژوهشی در این پژوهشکده خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی مردانی گلستانی، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، اظهار کرد: با توجه به آغار فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از تاریخ ۱۰ آبان، این پژوهشکده نیز از طریق سامانه جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری اقدام به جذب اعضای هیئت علمی پژوهشی کرده است.
وی تصریح کرد: این فراخوان در مقایسه با سایر فراخوان‌های گذشته به جهت کمی و کیفی تفاوت قابل توجهی دارد؛ نخست اینکه ظرفیت پذیرش به ۷ نفر افزایش یافته و رشته‌های مورد نظر نیز در این فراخوان توسعه یافته است.
سرپرست پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس؛ رشته‌های علوم تربیتی، تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق اسلامی، سیاست‌گذاری فرهنگی، علوم سیاسی و فقه و اصول را از جمله رشته‌های قابل پذیرش در این دوره از فراخوان جذب هیئت علمی این پژوهشکده برشمرد.
مردانی در ادامه به شرایط جذب عضو هئیت علمی در پژوهشکده اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: حداقل مدرک دکترای تخصصی و یا سطح چهار حوزه، برخورداری از مطالعات عمیق اسلامی، دارا بودن حداکثر سن 40 سال، ارائه کارت پایان خدمت و حضور تمام وقت در مشهد مقدس از شروط عمومی هیئت علمی این پژوهشکده است و برای هر رشته شروط اختصاصی تعیین شده که لازم است متقاضیان در زمان انتخاب هر رشته به این شروط توجه کنند.
وی همچنین افزود: اولویت ما برای پذیرش افراد، توانایی در مدیریت پروژه است؛ در واقع افراد باید علاوه بر انجام تحقیق، توانایی مدیریت طرح‌های پژوهشی از طریق برون سپاری را داشته باشند.
این پژوهشگر خاطر نشان کرد: پژوهشکده علوم اسلامی در حال حاضر دارای سه گروه پژوهشی تحقیقات علوم قرآنی و فقه جعفری، گروه فرهنگ ادب و تمدن اسلامی و گروه ترجمه و تصحیح متون اسلامی است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید