پیش بینی دریافت 100 هزار تن چغندر توسط کارخانه قند چناران
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۵:۵۰
مدیر عامل شرکت قند چناران گفت: پیش بینی می شود در سال جهش تولید 100 هزار تن چغندر توسط این کارخانه دریافت شود.

اسمعیل زرین ‌زاده در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: 60 درصد از این مقدار چغندر در قالب قرارداد با 870 کشاورز و 40 درصد به صورت آزاد دریافت خواهد شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیز 45 هزار تن تحویل این کارخانه شده است.
مدیر عامل شرکت قند چناران درباره مدت دوره بهره برداری این کارخانه گفت: فعالیت فصلی از بیستم مهر ماه آغاز شده اما پایان آن بستگی به میزان چغندر دریافتی دارد.
وی اضافه کرد: چغندرهای دریافتی شرکت از مناطق چغندرکاری حوزه شهرستان های چناران و قوچان و همچنین کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی است.
زرین زاده در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای وارد کردن چغندر از سایر استان ها به این کارخانه طی سال جاری، در نظر گرفته شده است؟ گفت: با توجه به کمبود چغندر قند در خراسان رضوی، برای خرید از سایر استان های غرب کشور اقدام شده است.
وی درباره خدمات ارائه شده توسط شرکت قند چناران به کشاورزان پیمان کار خود تصریح کرد: توزیع نهاده های مختلف نظیر بذر، سم و کودهای میکرو و همچنین پرداخت اقساط برای جبران هزینه های داشت، بخشی از این خدمات به شمار می رود.
زرین زاده ادامه داد: همچنین می توان ارائه خدمات واحد مکانیزه، دستگاه کشت، سم پاشی، تیغه و سله شکنی، چغندر کنی و بارکن را برای پیمان کاران نام برد.
مدیر عامل شرکت قند چناران با اشاره به کیفیت چغندرهای دریافتی خاطرنشان کرد: چغندرهای تولیدی در سال جاری از عیار خوبی برخوردار هستند ولی از نظر عملکرد به دلیل تنش های مختلف از نظر کم آبی، گرمای شدید و نیز ظغیان آفت در سال جاری میزان عملکرد به نسبت کمتری در مقایسه با سال گذشته دارند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید