آغاز فعالیت دوباره معدن ده غیبی شمال غربی پس از سه سال تعطیلی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۶:۰۱
مدیر عامل شرکت معادن قدس رضوی از آغاز فعالیت دوباره معدن ده غیبی شمال غربی به همت این شرکت خبر داد.

سید محمد شریف واقفی در گفت و گو با آستان نیوز با بیان این که معادن دریچه ای برای ورود به اقتصاد مقاومتی هستند، گفت: یکی از معادن زیرمجموعه شرکت معادن قدس رضوی، معدن ده غیبی شمال غربی می باشد که در حوالی مشهد واقع شده است.
وی ادامه داد: این معدن پس از سه سال تعطیلی مجددا فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون ماشین آلات سنگین و تجهیزات مورد نیاز استخراج برای شروع عملیات تولید مستقر شده اند.
عضو هیئت مدیره شرکت معادن قدس رضوی با اشاره به سایر معادن فعال این مجموعه خاطرنشان کرد: دهمرغ و چاوک منظقه نهبندان از جمله معادن فعال شرکت هستند.
وی درباره نوع و کاربرد سنگ استخراج شده از معدن ده غیبی شمال غربی گفت: از سنگ پلاک استخراج شده از این معدن برای مصارفی همچون صنعت ساختمان به صورت نما، پله و مبلمان شهری و نیز جدول یا سنگفرش کوبیک استفاده می شود.
شریف واقفی، گستره فروش موارد مصرف سنگ معدن مذکور را عمدتا داخلی دانست و تصریح کرد: با توجه به فعالیت کارخانه سنگ بست به عنوان یکی از واحدهای فعال زیر مجموعه شرکت معادن قدس رضوی برای تامین سفارشات عمده شرکت و مجموعه های مرتبط با آستان قدس رضوی، از این کارخانه برای برش سنگ های استخراج شده از معدن ده غیبی بهره گرفته می شود.
وی ادامه داد: با بهره برداری از معدن ده غیبی شمال غربی، تا 15 نفر کارگر بومی از منطقه مشهد در معدن مذکور مشغول به کار شوند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید