مدیر پیشرفت منطقه‌ای موسسه عمران‌وتوسعه رضوی در استان لرستان:
شبکه تولید و پشتیبانی دام سبک در لرستان ایجاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۲۹
مدیر پیشرفت منطقه ای موسسه عمران و توسعه رضوی در استان لرستان گفت: به همت این موسسه، شبکه تولید و پشتیبانی دام سبک در لرستان ایجاد می شود.

محمد ابراهیم قارزی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: سیل فروردین سال 1398 به چند استان کشور خسارت هایی وارد کرد که یکی از آن ها استان لرستان بود؛ از همین رو آستان قدس رضوی بر اساس مأموریت و مسئولیت اجتماعی خود برای ورود به استان لرستان، موضوع اشتغال زایی را انتخاب کرد.
وی ادامه داد: در همین راستا طی تفاهم نامه ای بین معاونت اجتماعی بنیاد کرامت و بنیاد بهره وری از موقوفات، موسسه عمران و توسعه رضوی به عنوان مجری انتخاب شد تا مناطق آسیب دیده و نوع آسیب دیدگی به مشاغل، مشخص شده و اهلیت سنجی افراد انجام شود تا طی فرآیندی بعد از اعطای وام، از اشتغال ایجاد شده، پشتیبانی به عمل آید.
مدیر پیشرفت منطقه ای موسسه عمران و توسعه رضوی در استان لرستان، مدیریت زنجیره تأمین مرتبط با پروژه های اشتغال زایی را یکی از اهداف این پروژه عنوان کرد و افزود: همچنین می‌توان ایجاد اشتغال برای افراد آسیب دیده از سیل و پشتیبانی از تقویت مزیت های منطقه را نام برد.
وی با اشاره به وضعیت این پروژه تصریح کرد: عقد قراردادها با شرکت تعاونی فارغ التحصیلان علوم دامی لرستان و شرکت تعاونی امام رضا(ع) برای پشتیبانی تخصصی از دامپروری ها صورت گرفته است.
قارزی ادامه داد: همچنین عقد تفاهم نامه با سازمان جهاد کشاورزی و سازمان اتکا برای تأمین نهاده های دامی و نیز عقد تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی با دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بالا بردن ارزش افزوده در موضوع زنجیره دام سبک، انجام شده است.
وی افزود: علاوه بر این، متقاضیان اشتغالی که از سیل آسیب ندیده اند به مراکز ذی صلاح از جمله تأمین، بسته بندی و فروش چای ایرانی در لرستان معرفی و نمایندگی ماشین های جوجه‌ کشی شرکت فاخته در لرستان ایجاد شده است.
قارزی با اشاره به شناسایی و جمع ‌آوری اطلاعات بیش از 2 هزار متقاضی مشاغل دامپروری گفت: از این تعداد هزار و 500 نفر اهلیت سنجی فنی، مالی و ضوابط آسیب دیدگی از سیل انجام شده است.
مدیر پیشرفت منطقه ‌ای موسسه عمران و توسعه رضوی در استان لرستان ادامه داد: ضمن این که تفاهم نامه تأمین دام با شرکت تعاونی امام رضا(ع) برای تأمین دام از مراجع مورد تائید سازمان جهاد کشاورزی از قبیل دامداری های بخش خصوصی، اتحادیه عشایری و سازمان اتکا و... منعقد شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید