همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد
اهدای کتاب از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتابخانه ملی ملک
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۱۳
مجموعه‌ای کتاب چاپی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی به مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا شد.

به گزارش آستان ‌نیوز، این مجموعه شامل حدود 250 عنوان کتاب چاپی در موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی می‌شود که با توجه به مبلغ اهدایی برای خرید کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران تهیه شده است.
اهدای مجموعه کتاب حاضر در راستای اشاعه فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در کشور به ویژه حمایت و تقویت کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی به مناسبت بیست و هشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «دانایی؛ مانایی» و در آستانه هفته پژوهش توسط این وزارتخانه انجام شد.
این مجموعه کتاب اهدایی پس از انجام مراحل فهرست‌نویسی، آماده‌سازی و... در کتابخانه ملی ملک در دسترس دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی گذاشته خواهد شد.
کتابخانه ملی ملک یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که دارای منابع مطالعاتی متنوعی از جمله بیش از 123 هزار جلد کتاب چاپی در موضوعات دین، تاریخ، ادبیات، عرفان و فلسفه به زبان‌های مختلف به ویژه فارسی و عربی است.
واقفان و مجموعه‌داران بسیاری هر ساله در تداوم راه حاج حسین آقا ملک بنیانگذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، آثار تاریخی و فرهنگی شخصی و خانوادگی خویش مانند کتاب‌های نفیس قدیمی و جدیدشان را به این موقوفه تقدیم می‌کنند. در سال جاری حجم قابل توجهی کتاب در قالب ارتباط و تعامل با مؤسسات فرهنگی و ناشران مطرح به این کتابخانه اهدا شده است.
کتابخانه و موزه ملی ملک(واقع در تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد) در سال 1316 خورشیدی بر حرم مطهر رضوی وقف شده است. در حال حاضر با توجه به توقف ارائه خدمات حضوری این موقوفه به دلیل بحران بیماری کرونا، اهل علم و پژوهش می‌توانند از خدمات غیرحضوری و مجازی آن با مراجعه به وب‌سایت مؤسسه به نشانی www.malekmuseum.org استفاده کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید