۱۳۹۹-۰۹-۰۵

اجرای 9 ویژه برنامه در قالب پویش در پناه جوادالائمه (ع)

در قالب پویش #درپناه-جوادالائمه-باشیم، به مناسبت روز 9/ 9/ 99 و به یاد امام نهم شیعیان حضرت امام جواد علیه السلام 9 ویژه برنامه فرهنگی، اجتماعی و خدمت رسانی اجرا می شود.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب در زمینه توسعه مواسات و خدمت رسانی به نیازمندان در شرایط شیوع ویروس کرونا، گفت: مجموعه فرهنگی جواد الائمه علیه السلام از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در قالب رزمایش مواسات فعالیت‌های گسترده ای را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و محرومیت زدایی انجام داده است.
مهدی رجب پور با اشاره به اینکه در دیگر مرحله از این رزمایش پویش درپناه جوادالائمه(ع) با رمز یا رسول الله(ص) از هفدهم ربیع الاول آغاز شده و نقطه اوج آن در 9/ 9/ 99 است، افزود: این روز به عنوان روز عرض ارادت به حضرت جوادالائمه علیه السلام نهمین امام شیعیان نام گذاری شده و در قالب این پویش، ویژه برنامه‌های متعددی تدارک دیده شده است.
وی نخستین ویژه برنامه این پویش را آزادی 9 زندانی نیازمند بیان کرد و ادامه داد: در این راستا با هماهنگی سازمان زندان ها، پرونده 9 زندانی نیازمند بررسی شده و با مشارکت خیرین و جمع آوری مشارکت های مردمی، زمینه آزاد سازی این عزیزان فراهم شده است.
مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه علیه‌السلام یکی دیگر از ویژه‌برنامه‌های این پویش را طرح مائده‌های آسمانی خواند و گفت: در قالب این طرح هر خانواده علاقه‌مند حدودا 9 وعده‌غذا طبخ و به همسایگان و نیازمندان تقدیم خواهد کرد که تاکنون تعداد قابل‌توجهی از خانواده‌های عضو هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه علیه‌السلام همراهی خود را با این طرح اعلام کرده‌اند و امیدواریم اتفاق خوبی را در این زمینه شاهد باشیم.
رجب پور با اشاره به تأمین نیاز معیشتی 9 خانواده محروم به مدت 9 ماه به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های این پویش، گفت: هم‌چنین به این مناسبت به 99 خانواده نیازمند و آبرومند حاشیه شهر مشهد مقدس بسته کامل معیشتی و بهداشتی تقدیم خواهد شد.
مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه علیه‌السلام افزود: اهدای هدایای متبرک به کودکانی که به نام جواد، تقی، محمدجواد و یا محمدتقی دربازه زمانی اول تا 14 آذر متولد می‌شوند، تجلیل از 9 خادم الجواد علیه‌السلام، تکریم و تجلیل از جهادگران سلامت فعال در 9 بیمارستان، برگزاری مسابقه مجازی با محوریت سبک زندگی امام جواد علیه‌السلام، برقراری ارتباط زنده تصویری با حرم شریف امامین کاظمین، ارسال محتوای آموزشی از طریق پیامک، تولید 9 محصول ویژه رسانه‌ای از دیگر ویژه برنامه‌های پویش#در پناه-جوادالائمه (ع)-باشیم به همت کانون فرهنگی جواد الائمه(ع) است.

وی در پایان تأکید کرد: این مرحله از رزمایش مواسات و همدلی در هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه علیه‌السلام تا چهارم اسفندماه به مناسبت سالروز میلاد باسعادت امام جواد علیه‌السلام ادامه خواهد داشت.

 
 
برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

امروز دشمن شناسی یک ضرورت برای جامعه جهانی اسلامی
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اهمیت اعلام هفته وحدت، آن را از ابتکارات حضرت امام(ره) برای جلوگیری از سوء استفاده…

پخش زنده حرم مطهر