در گفت و گو با مدیر عامل شرکت قند تربت حیدریه مطرح شد؛
روزگار شیرین تولید شکر در سایه رعایت ملاحظات زیست محیطی
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۰:۳۴
قدمت صنعت قند در دنیا به بیش از 200 سال می رسد؛ صنعتی که روزهای تلخ و شیرین زیادی را سپری کرده است.

صنعت قند در ایران، از آن دسته صنایعی است که مصرف آب در آن بالا است و در کنار آن، ضایعاتی می باشد که بیشتر به صورت پساب تولید می شود و دارای بار آلودگی است. اگر این پساب و سایر ضایعات حاصل از تصفیه چغندر قند بدون تصفیه دفع شود، آلودگی منابع آبی و محیط زیست را به دنبال خواهد شد که صدمات جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد. در حال حاضر 35 کارخانه قند در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند؛ در این بین شرکت قند تربت حیدریه وابسته به آستان قدس رضوی یکی از مجموعه هایی بوده که با شناخت آلودگی های این صنعت و در نظر گرفتن اثرات زیست محیطی آلاینده ها بر محیط زیست، ضمن ارائه راهکارهایی برای کاهش آلودگی ها، تصفیه خانه مجهز و استانداردی را احداث کرده است تا دیگر شاهد هیچگونه آلودگی در این بخش نباشیم. در گفت و گو با احسان اژدری؛ مدیرعامل شرکت قند تربت حیدریه به ابعاد و جزئیات این اقدام پرداخته ایم.


تصفیه خانه فاضلاب این شرکت چه زمانی به بهره برداری رسید؟
این تصفیه خانه نخستین بار در سال 1393 راه اندازی شد اما به دلیل بالا بودن آلاینده های زیست محیطی و اشکال در ساختار فیزیکی آن عملا کارایی نداشت. به همین دلیل طی این سال ها اصلاحات متعددی روی آن انجام شد تا این که در آبان ماه سال گذشته تصفیه خانه از نظر کاهش آلاینده های آب تصفیه شده به حد مجاز و استاندارد رسید و در حال حاضر نیز وضعیت آن از نظر کاهش میزان آلاینده در حد عالی است.


شرکت قند تربت حیدریه چه اهدافی را در احداث این تصفیه خانه در نظر گرفته است؟
تصفیه خانه، الزامی زیست محیطی است که در راستای کاهش مصرف آب و کمتر شدن آلاینده های خاک و آب های زیر زمینی ضرورتا باید انجام می شد و این شرکت با موفقیت به تعهداتش عمل کرده است. ضمن این که هیچ گونه آلاینده ای که باعث تخریب خاک و آب های زیر زمینی شود، از کارخانه خارج نمی شود و تمامی پساب کارخانه، تصفیه و در سیستم باز چرخانی می شود.


با توجه به این که میزان استفاده از آب در کارخانجات قند بالا است، این تصفیه خانه چه تاثیری بر مصرف آب در این کارخانه داشته است؟
در حال حاضر مصرف آب کارخانه قند تربت حیدریه در سال 1392 از 3 هزار متر مکعب در شبانه روز به حدود 750 متر مکعب کاهش داده شده که به نوبه خود رقم قابل توجهی است. ناگفته نماند که کاهش مصرف آب، نتیجه وضعیت عالی تصفیه خانه می باشد. از طرفی دیگر اجرای عملیات تصفیه خانه از تولید حدود 2 هزار تا 2 هزار و 500 متر مکعب پساب در شبانه روز بسته به شرایط مصرف چغندر جلوگیری کرده است و روزانه حدود هزار و 200 تا هزار و 500 متر مکعب آب بازچرخانی می شود.


لطفا در خصوص مشکلات ناشی از پساب کارخانه های قند و اهمیت ایجاد تصفیه خانه در این دست از کارخانه ها
بفرمایید.
در صنایع قند مواد زائد زیادی تولید می شود از ملاس، برگ های چغندر قند، لجن حاصل از پرس و پسماند حشرات و آفت کش ها تا مواد حاصل از فرایند تولید شکر همچون اسیدهاي به كار رفته در دستگاه های پاك كننده، مواد مصرف شده در صافي ها از قبیل کربن، رزین هاي استفاده شده و... که اگر به محیط زیست وارد شود، باعث آلودگی آن خواهد شد. از طرفی پساب صنایع قند به دلیل داشتن قند و مواد آلی بسیار زیاد، شرایط مناسبی را برای تامین اكسیژن مورد نیاز بیوشیمیایي فراهم می کند که تمامی این موارد دال بر اهمیت بدون چون و چرای احداث تصفیه خانه در تمام کارخانجات قند است.


تصفیه خانه پساب فاضلاب این کارخانه چه استانداردهایی دارد؟
با اصلاح نهایی و بهره برداری کامل از این تصفیه خانه در سال 1398 و سرمایه گذاری هزینه حدود 11 میلیارد تومانی از ابتدای آغاز به کار ساخت آن تا رفع اشکالات، در حال حاضر با ظرفیت کامل فعالیت می کند و در این مسیر موفق به کسب استاندارد سبز و عدم آلایندگی از محیط زیست شده ایم.


میزان آلایندگی تصفیه خانه ها چگونه سنجیده می شود و این مورد در کارخانه قند تربت حیدریه به چه صورتی است؟
آنچه برای محیط زیست، مهم و آلاینده نهایی شناخته می شود، bod است که باید کمتر از 200 واحد باشد؛ خوشبختانه bod آب تصفیه خانه این شرکت زیر 200 بوده و خیلی کمتر از شاخص استاندارد زیست محیطی می باشد.


هنوز برخی از صنایع قند کشور تصفیه خانه استاندارد ندارند، به نظر شما احداث تصفیه خانه در این دست از صنایع، هزینه است یا سرمایه گذاری و چقدر برای کارخانجات قند اهمیت دارد؟
احداث تصفیه خانه نه تنها هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری ارزشمندی نیز به حساب می آید؛ چنانچه این هزینه ها در شرکت قند تربت حیدریه انجام نشده بود، به دلیل افزایش مصرف آب و بالا بودن آلاینده های زیست محیطی، کارخانه با محیط زیست و قانون مواجه بود اما خوشبختانه در حال حاضر مشکل زیست محیطی در این کارخانه وجود ندارد. از همه مهم تر چنانچه تصفیه خانه کاملی احداث نمی شد، با کاهش سطح آب های زیرزمینی و در نتیجه کمبود آب برای ادامه فعالیت کارخانه مواجه بودیم. از سویی دیگر مشکل کمبود آب نیز منجر به کاهش مصرف چغندر و کمتر شدن ظرفیت تولید می شد. ضمن این که آلاینده های فاضلاب خروجی، مشکلات عدیده ای را برای محیط زیست و  همشهریان ایجاد می کرد که شاید برخی از آن ها غیر قابل جبران بود.

 

تهیه و تنظیم: هدی زاهدی

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید