دبیر کانون‌ خدمت رضوی شهرستان یزد خبر داد:
حضور 100 خادمیار رضوی برای کمک به کادر در درمان بیمارستان‌های یزد
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۲۳:۳۴
دبیر کانون خدمت رضوی شهرستان یزد از حضور 100 نفر از خادمیاران رضوی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های این شهرستان خبر داد.

حسن جواهریان در نشست مجازی «قرار هشتم» که با حضور بیش از 1000 خادمیار رضوی استان برگزار شد، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سال جاری و ضرورت کمک‌رسانی به کادر درمان گفت: با اعلام نخستین فراخوان برای خدمت‌رسانی خادمیاران رضوی در مراکز درمانی، 350 نفر برای مشارکت در این امر اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: هم‌اکنون 100 نفر از خادمیاران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشغول به فعالیت هستند و حضور این خادمیاران روحیه مضاعفی را به بیماران کرونایی می‌بخشد.

جواهریان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح سفره مهربانی ابراز کرد: در قالب این طرح نان سه ماه یک خانواده نیازمند تأمین می‌شود و سهمیه استان یزد 1000 کارت نان است که با توجه به استقبال خوب خادمیاران، درخواست افزایش آن را در دستور کار قرار داریم.

دبیر کانون خدمت رضوی یزد به دیگر طرح اجرا شده در این شهرستان اشاره کرد و گفت: پویش نذر امام و طبخ 6 هزار قرص نان در منازل با مشارکت 250 نفر از خادمیاران اجرا و در 25 منطقه از شهر یزد توزیع شد.

جواهریان ادامه داد: همچنین با همت موسسه اربعین و خادمیاران رضوی روزانه 500 کیلوگرم آب میوه تهیه و به بیمارستان‌های سراسر استان و بیماران بستری در منازل ارسال می‌شود.

وی گفت: در استان یزد بیش 5 هزار خادمیار در 20 عرصه خدمتی و کانون تخصصی با هدف خدمت به همشهریان خود به نیت امام رضا (ع) مشغول به فعالیت هستند.

جواهریان به ثبت‌نام جدید برای خادمیاران اشاره کرد و افزود: با توجه به بسته شدن سایت ثبت‌نام خادمیاری طرح یاوران رضوی از سوی آستان قدس رضوی ابلاغ شده که در این طرح علاقه‌مندان با مراجعه به دفاتر کانون‌های محلی و یا دفاتر شهرستان‌ها نسبت به ثبت‌نام و فعالیت اقدام می‌کنند تا بتوانند پس از حداقل 6 ماه فعالیت بر اساس سهمیه تخصیص‌یافته به افتخار خادمیاری نائل آیند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید