تولیت آستان قدس رضوی:
آیت‌الله مصباح عمارگونه از انقلاب و اسلام در برابر امواج فتنه‌ها دفاع کرد
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۲:۱۰
تولیت آستان قدس رضوی گفت: آیت الله مصباح یزدی با بصیرتی عمارگونه از انقلاب و اسلام در برابر امواج فتنه‌ها دفاع کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در مراسم تشییع پیکر علامه آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی که صبح امروز (یکشنبه 14 دی‌ماه) در صحن جامع رضوی بارگاه مطهر امام رضا(ع) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن تسلیت رحلت این عالم ربانی و فقیه انقلابی، آیت‌الله مصباح یزدی را یکی از استوانه‌های انقلاب اسلامی خواند و ابراز کرد: تسلیت ویژه رحلت این عالم بزرگوار را باید خدمت مقام معظم رهبری عرض کرد، معظم له که هنوز در سوگ سردار رشید اسلام شهید سلیمانی بودند، یکی از یاران باوفا و کم‌نظیر خود را از دست دادند. امروز به خدمت رهبر معظم انقلاب باید آجرک الله و تسلیت ویژه گفت.
وی آیت‌الله مصباح یزدی را مصداق آیه «فَسَوفَ يَأتِي اللَّهُ بِقَومٍ يُحِبُّهُم وَيُحِبّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى المُؤمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الكافِرينَ يُجاهِدونَ في سَبيلِ اللَّهِ وَلا يَخافونَ لَومَةَ لائِمٍ» دانست و اظهار کرد: این عالم ربانی با مؤمنان فروتن و متواضع بود و کمترین غرور و منیت در وجود این عالم برجسته وجود نداشت.
تولیت آستان قدس رضوی با ذکر خاطراتی از شخصیت متواضع این فیلسوف و متفکر برجسته، اظهار کرد: ایشان از تمام لحظات عمر بابرکتش در مسیر کسب معارف دین و ترویج معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) با قلم، بیان و شجاعتش بهترین استفاده‌ را کرد.
وی در ادامه به ذکر نمونه‌هایی از مجاهدت‌های آیت‌الله مصباح یزدی در دفاع از معارف دین قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: پیش از انقلاب جریان مارکسیستی در جهان اوج گرفته بود و کشور ما و نسل جوان ما نیز در تیررس این امواج قرار داشت، آیت‌الله مصباح یزدی از علمایی بود که در برابر این موج با قلم و بیان خود ایستاد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: این عالم بزرگوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در برابر جریان‌های انحرافی و ملحدین ایستاد و با حضور در مناظرات با اربابان فکر و اندیشه الحادی از مکتب اسلام و انقلاب اسلامی با منطق و استدلال دفاع کرد و همواره در طول انقلاب اسلامی با بصیرتی عمارگونه در برابر شبهه‌ها و فتنه‌هایی که از ناحیه دشمنان و برخی خستگان و درراه ماندگان ایجادشده بود، شجاعانه ایستاد و به‌حق لقب «عمار انقلاب» را گرفت که بسیار شایسته این علامه بزرگوار است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین شخصیت عمار یاسر در دفاع از ولایت امیرالمؤمنین علی(ع) پرداخت و خاطرنشان کرد: آیت‌الله مصباح یزدی شک‌ها، شبهه‌ها و تردیدها را بابیان، منطق قوی و محکم پاسخ می‌داد و با روشنگری‌های خود بسیاری را از آتش شک، تردید و شبهه نجات داد.

 

حق‌گویی بدون هراس از سرزنش کنندگان
تولیت آستان قدس رضوی حق‌گویی بدون هراس از سرزنش سرزنش کنندگان را از ویژگی‌های آیت‌الله مصباح یزدی برشمرد و تصریح کرد: این عمار انقلاب در تبیین معارف دین و اصول انقلاب اسلامی و دفاع از انقلاب  و ولایت‌فقیه  محکم و باصلابت درصحنه حضور داشت و سرزنش سرزنش کنندگان کوچک‌ترین تأثیری بر اراده راسخ دینی و ایمانی او نداشت؛ ملامت‌ها و سرزنش‌های دشمنان و بداخلاقان را به جان می‌خرید اما از حق عدول نمی‌کرد.
وی زهد و پارسایی را از دیگر ویژگی‌های این عبد صالح خدا معرفی و با ذکر نمونه‌های از زندگی ساده و زاهدانه آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: این عالم بزرگوار در برابر وجوهات مردم بسیار مقیّد بود و در کمال زهد، سادگی و پارسایی زندگی می‌کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح یزدی در اوج پارسایی، زهد و بی‌رغبتی به دنیا قرار داشت، ابراز کرد: فضل خدا تنها مال، مقام، عنوان و ... نیست؛ نه هراسیدن از سرزنش ملامتگران، خود را ندیدن، عمر را در مسیر خدمت به دین و نشر معارف اسلام سپری کردن، سینه را در برابر شبهات، شک‌ها و تردیدها سپر کردن و از نسل جوان دفاع کردن نیز مصادیقی از فضل خداست که آیت‌الله مصباح یزدی مشمول این فضل الهی بود.
 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید