تقدیر وزیر نیرو از شرکت آب‌ و خاک قدس رضوی
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۳۱
وزیر نیرو از شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی به دلیل تلاش‌های این مجموعه برای تأمین نیازهای آبی كشور تقدیر کرد.

مبین رجبی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز بیان کرد: وزارت نیرو در راستای پویش فراگیر ملی «هر هفته الف ب ایران» كه با هدف تأمین آب در مناطق مختلف كشور در سال جاری آغاز شد، از این شركت به دلیل آنچه مشاركت و نقش‌آفرینی مؤثر در این پویش خوانده شده، تقدیر کرده است.
وی با اشاره به نقش‌آفرینی مؤثر شركت مهندسی آب و خاك قدس رضوی در تأمین نیازهای آبی كشور تصریح کرد: این مجموعه با اتمام پیش از موعد چندین سد و پروژه تأمین آب در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان، نقش مؤثری در تأمین نیازهای آبی منطقه شرق كشور داشته است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی خودباوری و ایمان قلبی کارکنان این شركت برای خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) را عامل دستیابی به شاخصه‌های كلیدی، یعنی سرعت، كیفیت و قیمت منصفانه، در اجرای موفق پروژه‌ها دانست.
وی درباره پروژه‌هایی که این مجموعه در حوزه آب انجام داده است گفت: شركت در سال 1371 تأسیس شده است و در این سال‌ها اجرای موفق چندین پروژه آبی را در کارنامه خود دارد از جمله سد مخزنی ابیورد، سد مخزنی غلامان، سد مخزنی سنگرد سبزوار، سد مزار سیدعلی نهبندان، خط انتقال آب اراضی پایاب سد دوستی، سیستم انحراف سد چایلی و دربند، ترفیع و بهسازی سد عشایری میاندشت اسفراین و تحكیم و آب‌بندی سد تاریخی گلستان مشهد.
وی اشتغال‌زایی برای نیروهای بومی را از مزایای پروژه‌های عمرانی این شرکت دانست و افزود: پروژه‌هایی که شركت انجام داده، با تقویت زیرساخت‌های اقتصادی مناطق مربوط، به‌ویژه در بخش کشاورزی و صنعتی و نیز محرومیت‌زدایی، موجب اشتغال پایدار صدها خانوار از اهالی منطقه شده است.
رجبی ادامه داد: در پروژه‌های اجراشده در حوزه آب در مناطق مذکور، علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم برای بیش از 500 نفر، برای بیش از 2 هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی فراهم آمده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید