به همت مرکز نوآوری حرم مطهر رضوی
دومین رویداد نوآوری رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۸:۰۱
دومین رویداد محفل نوآوری رضوی با هدف شناسایی استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق دانش بنیان به همت مرکز نوآوری حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، این محفل علمی ظهر امروز 18 دی ماه با حضور محمد مهدی برادران، مدیر عالی حرم مطهر رضوی، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن مهدوی مهر، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از نخبگان کشور در حوزه های فناوری در تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار و 12 شرکت دانش بنیان به معرفی طرح‌های نوآورانه خود با محوریت ارائه خدمات نوین به زائران حضرت امام رئوف(ع) پرداختند.
دکتر روح‌الله رحمانی، مشاور نوآوری حرم مطهر رضوی در این محفل علمی با بیان اینکه لقب عالم آل محمد(ص) که از سوی ائمه معصومین(س) به حضرت امام رضا(ع) اختصاص یافته، دارای معنای عمیقی است، اظهار کرد: انسان برای رسیدن به علم و دانش بالا باید خودش را به سرچشمه علوم متصل کند و سرچشمه علوم، حضرت امام رضا(ع) عالم آل محمد(ص) است بنابراین در حوزه علم و فناوری باید از این امام معصوم(ع) مدد طلب کنیم.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان حاضر در این رویداد علمی هدف‌شان ارائه طرح نوآورانه برای تسهیل امر زیارت و ارائه خدمات فرهنگی، مذهبی، رفاهی، بهداشتی و... به زائران حضرت رضا(ع) با بهره‌گیری از علم و تکنولوژی است، افزود: 12 شرکت دانش بنیان امروز در این محفل علمی به معرفی طرح نوآورانه خود پرداختند.
مشاور نوآوری حرم مطهر رضوی ادامه داد: تفاوت بارز این رویداد علمی با سایر رویدادها این است که رقابتی نیست بلکه هدف از تشکیل این رویداد ارائه طرح از سوی شرکت‌های دانش بنیان با نیت حل مشکلات زائران و به منظور عرض ارادت به بارگاه مطهر حضرت رضا(ع) است تا انشاءالله به صورت همدل با بهره‌گیری از نوآوری، در راستای رفع مشکلات حرم مطهر رضوی تلاش کنیم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید