رویای ساخت مدرسه در روستای کل آباد جیرفت با مشارکت خادمیان رضوی محقق شد
الف مثل آرزو میم مثل مدرسه
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۵:۰۶
فاطمه هشت سال دارد. او دانش‌آموز روستای کل‌آباد است از توابع میانچیل شهرستان جیرفت در استان کرمان. روستای فاطمه مدرسه ندارد و پیش از او دانش‌آموزان مجبور بوده‌اند برای تحصیل به روستاها و حتی شهرهای مجاور بروند.

کل‌آباد به حکم روستا بودن و دوری از مرکز کشور و استان، بار محرومیت‌های بسیاری را به دوش می‌کشد. هرچند آسمان چند سالی است برای این روستا و روستاهای اطراف کم‌مهرتر باریده و عرصه بر کشاورزان و دامپروران منطقه تنگ‌تر شده، چند وقتی می‌شود خبر کلنگ‌زنی مدرسه پنج‌کلاسه در روستا که به همت خادمیاران رضوی منطقه و خیّر مدرسه‌ساز رقم خورده، نور امید را در دل اهالی اینجا به‌ویژه نسل آینده، یعنی دانش‌آموزان، زنده کرده است.

 

خیری که دوست دارد گمنام باشد
زن و مرد و پیر و جوان و کودک، همه، آمده بودند مراسم کلنگ‌زنی دبستان روستایشان را از نزدیک مشاهده کنند، اقدام خیرخواهانه‌ای که با مشارکت خادمیاران رضوی منطقه رقم خورد. انسیه اسکندری، مسئول کانون تخصصی وقف و نذر رضوی در شهرستان جیرفت، دراین‌باره می‌گوید: «این همه شادی اهالی روستا از دل پیگیری‌های خادمیاران‌ رضوی این کانون می‌آید که نیکوکاری را از تهران با این روستا و محرومیت‌های آن آشنا کردیم. همین آشنایی باعث شد امروز شاهد کلنگ زنی این مدرسه باشیم».
 اسکندری اضافه می‌کند: «این نیکوکار نیک‌اندیش دوست ندارد از او نام و نشانی بماند و راضی نیست کلامش در رسانه‌‌ها منعکس شود تا در گمنامی، ارادت خود را به ساحت امام مهربانی‌ها و پیروی از سیره ایشان، بیشتر نشان دهد».

 

راه دور نزدیک می‌شود
مسئول کانون تخصصی وقف و نذر رضوی شهرستان جیرفت با اشاره به اقدامات خداپسندانه این نیکوکار می‌گوید: «زمین صدوشصت‌متری مدرسه اهدایی یکی از اهالی روستاست اما هزینه ساخت مدرسه که رقمی بالغ بر 600 میلیون تومان می‌شود از سوی نیکوکار تهرانی تقبل شده است. قرار است بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، مدرسه پنج‌کلاسه روستای کل‌آباد در سال جدید تحصیلی برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی روستا به بهره‌برداری برسد». 
با ساخته شدن این مدرسه و آغازبه‌کار آن، 45 دانش‌آموز ابتدایی روستای کل‌آباد که اکنون هرکدام برای تحصیل به روستاها و شهرهای اطراف می‌روند، دیگر نیازی نیست در سرما و گرما سختی راه را به جان بخرند بلکه می‌توانند با خاطری آسوده در روستای خودشان به تحصیل بپردازند.


از ساخت مدرسه برای عشایر تا توزیع 60 هزار دفتر
بعضی آدم‌ها انگار محبت را از جهان فرشتگان به زمین آورده‌اند، آدم‌هایی که همه وجودشان خیر و برکت است، مثل نیکوکار مدرسه‌ساز روستای کل‌آباد که قصه مهربانی‌هایش به این مدرسه ختم نمی‌شود‌.
‌انسیه اسکندری درباره اقدامات خداپسندانه دیگر این خیّر توضیح می‌دهد: «بیشتر کمک‌های این نیکوکار نیک‌اندیش در حوزه کسب علم و دانش و رفع موانع تحصیل دانش‌آموزان منطقه است به طوری که ساخت مدرسه یک‌کلاسه برای عشایر منطقه فاریاب بر اساس نیاز این منطقه، توزیع ۶۰ هزار دفتر بین دانش‌آموزان توابع جیرفت، ساخت چندین سرویس بهداشتی در مدارس جیرفت و روستاهای رودبار جنوب و بلوک برای بهبود وضعیت بهداشت مدارس روستاها از اقدامات وی است».

 

روزهای خوب در راه است
این روزها شاید در روستای کل‌آباد باران نبارد ولی به جای آن، سخاوت از دستان نیکوکاری نیک اندیش و ارادتمند به امام هشتم(ع) برای اهالی روستا باریده است. حالا بزرگ و کودک کل‌آباد بی‌صبرانه منتظر شروع‌به‌کار مدرسه هستند تا دانش‌آموزان روستا از سال تحصیلی جدید در مدرسه روستای خودشان تحصیل کنند، ادامه تحصیل بدهند و در آینده با دانش و مهارت‌هایی که کسب می‌کنند، مرهمی بر دل همه محرومیت‌های روستایشان باشند.‌ 
حالا شب‌های فاطمه و بقیه کودکان روستا پر از خواب‌های رنگارنگ است، خواب روزهای خوبی که کرونا می‌رود، مدرسه ساخته می‌شود و او و هم‌کلاسی‌هایش پشت نیمکت‌های مدرسه خودشان الفبای عشق را هجی می‌کنند.

 

گزارشگر: طاهره فجر داودلی
 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید