مدیر عامل مؤسسه خدمات دارویی رضوی خبر داد؛
توزیع داروهای «تک نسخه‌ای» در داروخانه مرکزی امام(ع) مشهد
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۴۴
مدیر عامل مؤسسه خدمات دارویی رضوی از توزیع داروهای تک نسخه‌ای در داروخانه مرکزی امام(ع) مشهد خبر داد.

دکتر سیدمهدی هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با آستان‌نیوز بیان کرد: این مؤسسه در راستای خدمت‌رسانی به عموم بیماران به ویژه بیماران صعب‌العلاج و خاص، پس از کسب مجوز از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اقدام به تهیه و توزیع داروهای تک ‌نسخه‌ای کرد.
وی افزود: داروهای تک ‌نسخه‌ای در فارماکوپه(فهرست رسمی دارویی) کشور قرار ندارند، اما به تشخیص پزشک معالج، نیاز مصرف آنها برای بیماران ضروری است. این داروها طبق ضوابط خاصی از طریق واردات تأمین می‌شود.
هاشمی‌نژاد گفت: متقاضیان داروهای تک ‌نسخه‌ای پس از تهیه فرم تأییدیه پزشک مبنی بر ضرورت واردات داروی مورد نظر می‌توانند به داروخانه مرکزی امام(ع) واقع در میدان بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه کرده و مراحل تکمیل فرم تقاضای خود را انجام دهند.
مدیر عامل مؤسسه خدمات دارویی رضوی اضافه کرد: این مؤسسه پس از دریافت سفارش داروی تک نسخه‌ای از بیمار، مدارک لازم را به سازمان غذا و دارو ارسال کرده تا لزوم تجویز و واردات این دارو در کمیسیون مربوطه تأیید شود. سپس مراحل تخصیص ارز و... برای تأمین دارو از شرکت‌های معتبر دارویی جهان به ویژه اروپایی دنبال می‌شود.
هاشمی‌نژاد گفت: این مؤسسه از معدود مراکز معتبر دارویی ایران است که به پشتوانه بیش از سه دهه فعالیت در حوزه تأمین داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج، امکان تهیه داروهای تک‌نسخه‌ای را زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور دارد و بیماران با اطمینان خاطر از سلامت و اعتبار داروی خود می‌توانند اقدام به سفارش دارو و پرداخت هزینه آن در زمان دریافت از داروخانه کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید