مراسم بزرگداشت پنج تن از علمای فقید در حرم مطهر رضوی برگزار شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۶
مراسم بزرگداشت حضرات آیات محمدتقی مصباح یزدی، محمد یزدی، ابراهیم امینی، سیدجعفر کریمی و حسن ممدوحی، در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، این مراسم معنوی شب گذشته از سوی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی و شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، دبیر شورای عالی حوزه علمیه در این مراسم گفت: این مجلس به پاس گرامیداشت عالمانی مجاهد، فقیه، زمان شناس و پیروان راستین مکتب علوی و فاطمی که سال ها عمر خود را در راه پاسداری از مکتب نورانی اهل بیت(ع) سپری کرده اند، برگزار شده است.
وی برگزاری این مراسم را مصداق بارز کلام رسول اکرم(ص) دانست و ابراز کرد: ایشان فرموده اند:«هر کس عالمی را گرامی بدارد من را گرامی داشته است و هر کس که من را گرامی بدارد خدای من را گرامی داشته است».
آیت الله حسینی بوشهری افزود: در قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) ویژگی هایی برای انسان های کمال یافته مطرح شده که از جمله این ویژگی ها علم، ایمان، فقاهت، بصیرت و آگاهی، جهاد، مسئولیت شناسی، مسئولیت پذیری و پارسایی است که همه این ویژگی ها در این عالمان دینی وجود دارد.
وی ابراز کرد: آیت الله سید جعفر کریمی رئیس شورای استفتائات امام راحل(ره) بود و آیت الله امینی نیز دارای شخصیتی برجسته که آثار و تالیفات بسیاری درباره اهل بیت(ع) و اخلاق اسلامی از ایشان به یادگار مانده است.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه عنوان کرد: آیت الله ممدوحی نیز عالمی برجسته بود که شرح نهج البلاغه و شرح صحیفه سجادیه از جمله کتاب های ارزشمند به جامانده از این عالم وارسته است.
وی اظهار کرد: آیت الله یزدی نیز عالمی وارسته بود که رهبر انقلاب در پیام تسلیت درگذشت این عالم دینی از او به عنوان زبان گویا، انسانی متفکر، صاحب اندیشه، مدیری شایسته، فقیه حکیم و عالمی مجاهد که دارای ایمانی راسخ بود، نام برده اند.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به شخصیت والای آیت الله مصباح یزدی از ایشان به عنوان چراغ هدایت نسل جوان یاد کرد و گفت: این عالم فرزانه در زمان فتنه ها معیار تشخیص حق از باطل بود و بسیاری از جوانان به کمک روشنگری های ایشان حق را از باطل تشخیص می دادند.
وی ادامه داد: آیت الله مصباح یزدی در هر مجمعی که حضور پیدا می کرد نسبت به شبهات پاسخگو بود و موسسه ای برای تربیت شاگردان امام صادق(ع) و سربازان امام زمان(عج) تشکیل داده و در تربیت نسل جوان انقلاب کوشا بود.
گفتنی است؛ تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط محمد جواد پناهی و جلیل اشرافی از قاریان ممتاز و بین المللی آستان قدس رضوی و هدیه آن به روح این عالمان فقید از دیگر برنامه های این مراسم بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید