اجرای پروژه تکثیر و پرواربندی ماهی قزل آلا توسط کشت‌وصنعت اسفراین
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۸
مدیر کشت و صنعت اسفراین زیر مجموعه شرکت کشاورزی رضوی از اجرای پروژه تکثیر و پرواربندی ماهی قزل آلا توسط این مجموعه به صورت مشارکت با بخش خصوصی خبر داد.

عنایت الله سمیعی فرد در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: با توجه به اینکه منابع آب چاه های این شرکت غیرمتعارف و شور می باشد به منظور بهره برداری بهینه از منابع آبی با عنایت به وجود استخرهای ذخیره آب آبیاری برنامه ریزی گردیده است تا پرورش قزل آلا در آب شور صورت گیرد و از ظرفیت مزبور استفاده بهینه به عمل آید .
در واقع علاوه بر مسائل اقتصادی و سود، مجموعه به دنبال بهره برداری اقتصادی حداکثری از آب های شور و استفاده بهینه از استخرهای ذخیره آب که قبلاً احداث شده، است.
مدیر کشت و صنعت اسفراین درباره پروژه تکثیر و پرواربندی ماهی قزل آلا با مشارکت بخش خصوصی خاطرنشان کرد: در پروژه مذکور، این مجموعه انجام تحویل بستر مناسب برای پرورش شامل آب، استخر و برق، نظارت بر کیفیت عملکرد بخش خصوصی را بر عهده دارد.
بخش خصوصی هم امور مربوط به خرید بچه ماهی و غذای ماهی و پرورش، اقدامات مربوط به پرورش، صید و بسته بندی ماهی، تعمیر و راه اندازی برخی تجهیزات و پیگیری امور دامپزشکی و دارو و درمان را انجام می دهد.
سمیعی فرد با اشاره به وضعیت اجرای این پروژه گفت: در حال حاضر خرید بچه ماهی از بخش خصوصی و قسمتی نیز از حدواسط این واحد تأمین و پروژه آغاز شده است.
در کشت و صنعت اسفراین، 8 استخر شامل دو باب استخر بتنی، یک استخر ژئودکاموند و 5 باب استخر پوشش ژئوممبران به پرورش ماهی قزل الا اختصاص داده شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید