امضاء تفاهم نامه همکاری موسسه تربیت بدنی آستان قدس با وزارت ورزش و سازمان بسیج ورزشکاران
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۲۶
طی مراسمی تفاهم نامه سه جانبه همکاری با حضور عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور و علیرضا تاج فیروز مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در این موسسه به امضاء رسید.

به گزارش آستان نیوز، در ابتدای این جلسه علیرضا تاج فیروز ضمن عرض تسلیت ایام دهه فاطمیه گفت: اولین هدف موسسه تربیت بدنی آستان قدس توسعه ورزش همگانی در راستای ارتقاء سلامت و افزایش شادابی و نشاط خانواده بزرگ رضوی و آحاد جامعه است.
مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی افزود: دومین هدف این موسسه رسیدگی به ورزش مناطق محروم و ارائه خدمت به محرومین است و سومین هدف هم اثرگذاری فرهنگی در جامعه بخصوص ترویج فرهنگ رضوی است. این اهداف محقق نخواهد شد مگر با همراهی معاونت فرهنگی وزارت ورزش و همه فدراسیون های ورزشی تحت نظر وزارت ورزش و جوانان.
وی افزود : ما مجموعه کاملا مستقلی هستیم و براساس برنامه های از پیش تعیین شده حرکت می کنیم و براساس قانون که مکلف کرده توازن همگانی و قهرمانی باید برقرار باشد و همچنین تاکید مقام معظم رهبری در دیدارهای مختلف با ورزشکاران در رابطه با ورزش همگانی اولویت و پیگیری ما ورزش همگانی است نه قهرمانی.
تاج فیروز ادامه داد: ما می توانیم ظرفیت کاملی از امکانات را برای اردوهای ورزشی فراهم کنیم چون برگزاری این اردوها در مشهد هم بار فنی و هم بار معنوی دارد و درخواست ما از وزارت ورزش با کمک فدراسیون این است که در جهت تحقق این اهداف به ما کمک کنند.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز در این جلسه گفت: امروز روز خیلی خوبی برای ورزش کشور است از بابت اینکه گام بزرگی در راه ورزش و معنویت برداشته می شود که منشا آن وجود مقدس حضرت رضا(ع) است. این ظرفیت به وجود آمده توسط آستان قدس رضوی پشتوانه عظیمی برای ورزش کشور است و باید قدردان این ظرفیت کم نظیر باشیم چون این همه ظرفیت در یک مکان قابل توصیف نیست.
احمدی ادامه داد: خراسان رضوی یک قطب مهم در ورزش کشور است و موسسه تربیت بدنی آستان قدس پشتوانه ای عظیم برای ورزش خراسان رضوی است و با توجه به امکانات موجود، این موسسه می تواند نقشی عمده در حوزه سلامت، نشاط و شادابی جامعه داشته باشد و من فکر نمی کنم جایی پیدا شود که این سرمایه گذاری در این تراز بالا انجام شده باشد و این ظرفیت باید تبلیغ و به همه مردم معرفی شود.
وی ادامه داد: این تفاهم نامه باید با نگاه عملیاتی دیده شود و همه فدراسیون ها طبق این تفاهم نامه می توانند با موسسه تربیت بدنی آستان قدس همکاری همه جانبه داشته باشند، چون همه ابعاد مورد نظر در این تفاهم نامه دیده شده و این راهی است برای ارتباط فدراسیون های ورزشی با آستان قدس رضوی خصوصا موسسه تربیت بدنی که آثار عمده و قابل ذکری خواهد داشت با توجه به اینکه ورزشکاران هم خواهان چنین ارتباطی هستند و موفقیت های خود را مدیون امام رضا(ع) می دانند.
میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور هم این جلسه گفت : امروز یک هم افزایی بسیار ویژه رخ داد که بتوانیم از این ظرفیت معنوی و فنی در سه محور افزایش شور و نشاط جامعه، ارتقاء سلامت مردم و ترویج سبک زندگی رضوی به برکت امام رضا(ع) استفاده کنیم.
وی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در وزارت ورزش و جوانان و وجود موسسه تربیت بدنی که منتسب به حضرت رضا(ع) است ما می توانیم مربیان را هم خادمیار ورزش کنیم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید