در نشست ادبی شمس
کتاب «روان‌شناسی خودمانی» نقد و بررسی شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۴
نشست ادبی شمس در هفتادوهشتمین برنامه خود به معرفی و بررسی کتاب «روان‌شناسی خودمانی» اثر داود اخلاقی‌راد پرداخت.

به گزارش آستان نیوز، در این برنامه که در محل مجتمع فرهنگي و كتابخانه امام‌رضا(ع) قوچان برگزار شد، داوود اخلاقی‌راد، نویسندۀ این اثر و کارشناس ارشد مشاوره پیرامون محتوای این کتاب گفت: «روانشناسی خودمانی» در ادامۀ کتاب «جامعه‌شناسی خودمانی» مرحوم حسن نراقی نوشته شده که از نگاه جامعه‌شناسی باورهای غیرمنطقی ایرانیان را مورد بررسی قرار داده است.
وی تصریح کرد: چنین موضوعی به ندرت در کشور مورد توجه قرار گرفته و در این اثر 42 باور غیر منطقی از نگاه روانشناسی، دین و ادبیات مورد بررسی قرار گرفته است.
این نویسنده هدف از تألیف این کتاب را توسعۀ فرهنگی با رویکرد تصحیح باورهای غیرمنطقی ایرانیان از منظر روانشناسی و دین عنوان کرد.
رضا‌زاده‌مقدم، سرپرست فرمانداری شهرستان قوچان نیز در این مراسم طی سخنانی به اهمیت نویسندگی اشاره داشت و پرداختن به موضوعاتی که دغدغه جامعه است را از وظایف نویسندگان عنوان کرد.
وی همچنین به جایگاه مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) در تاثیرگذاری فرهنگی اشاره کرد و مرکز مطالعات تاریخ شمال خراسان که در این مجتمع فعال است را نقطه عطفی برای پژوهش های ارزشمند پیرامون این نقطه از کشور دانست.
در این مراسم رئیس ادارۀ آموزش و پرورش قوچان، رئیس ادارۀ تربیت بدنی قوچان و جمعی از اهالی قلم در محل مجتمع فرهنگي و كتابخانه امام‌رضا(ع) این شهرستان حضور به هم رساندند.
گفتنی است داوود اخلاقی نویسنده اثر از اعضاء ثابت و فعال مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) است که مدت طولانی را در این مجموعه به تحقیق و پژوهش پرداخته است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید