حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه:
طرح معرفتی موسسه جوانان آستان قدس، جامع ترین طرح تربیتی کشور است
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳۳
حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه در آئین رونمایی سامانه آموزشی تعاملی عالم آل محمد(ع) گفت: طرح معرفتی تربیتی که موسسه جوانان آستان قدس آن را برنامه‎ریزی و اجرا کرده است جامع‎ترین طرح تربیتی کشور است.

به گزارش آستان نیوز، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم که در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، تصریح کرد: من اگر خواسته باشم توصیفی از این مجموعه داشته باشم، باید بگویم؛ در این مجموعه، دانشی طراحی شده است که منشاء پیدایش بینش است، این دانش به بینشی می رسد که منبع انگیزش است. انگیزشی که تحولی در منش ایجاد می‌کند و تغییر منشی که باعث تحول کنشی در شخصیت افراد می‎شود.
خسروپناه با اشاره به طرح ولایت که حضرت آیت الله مصباح(ره) پایه‎ریزی و سال‌ها در دانشگاه‌ها اجرا شده است، گفت: بدون اغراق عرض می کنم طرح معرفتی که موسسه جوانان اجرا کردند به نظرم جامع ترین طرح تربیتی کشور است چرا که این طرح دانش و بینش و منش و انگیزش و کنش را در یک بسته جمع کرده است.
رئیس سابق مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران با بیان این ‌مطلب که امروزه در دنیا از یک ضعف عقلانی جدی رنج می بریم تاکید کرد: خوشبختانه طرح اجرا شده در این موسسه از یک عقبه عقلانی و بینشی عمیق برخوردار است و تنها توصیه من به دوستان این است که نسبت به این طرح مدلی تدوین کنند و به نهادهای دیگر منتقل کنند تا دیگر نهادها هم از این مدل استفاده کنند و این طرح را در ایران و خارج از ایران توسعه دهید.
وی با اشاره به روند صعودی گرایش به الحاد در تمام جوامع جهانی تاکید کرد: پیام این روند این است که یک تشنگی وجود دارد یک پرسش‎های عمیق عقلانی در باب توحید وجود دارد که این موسسه می تواند این موضوع را دنبال کند و این الگو باید منتقل شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید