نسخه آزمایشی
مدیر مرکز قران کریم آستان قدس رضوی خبر داد:
۱۳۹۹-۱۱-۲۸
آموزش 35 هزار قرآن آموز در کلاس‌های مهدالرضا(ع)
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی از آموزش 35 هزار قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی مهدالرضا(ع) به صورت حضوری و مجازی طی 2 سال اخیر خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مسعود میریان مدیر مرکز قرآن کریم و رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی در برنامه «مصباح» که به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما به روی آنتن رفت، با اشاره به تغییراتی که در دوران شیوع ویروس کرونا در برنامه های قرآنی حرم مطهر رضوی ایجاد شده، عنوان کرد: در این دوران برنامه های این اداره به سمت فضای مجازی سوق داده شد و این روند در دوران پسا کرونا نیز ادامه خواهد داشت. همچنین در این ایام، فراگیران قرآنی دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی در دوره های مختلف آموزشی قرآن کریم شرکت کردند و کلاس هایی که پیش از این به صورت حضوری برگزار می شد به صورت غیر حضوری و در فضای مجازی برگزار شد.

طرح قرآنی «من قرآن را دوست دارم»
حجت الاسلام میریان در ادامه افزود: طرح قرآنی «من قرآن را دوست دارم» یک طرح ملی است که با محوریت حرم رضوی در اعتاب مقدسه سراسر کشور از جمله حرم های حضرت معصومه(ع)، شاهچراغ(ع)، عبدالعظیم حسنی(ع) و امام زادگان شاخص اوقاف در سراسر کشور و مسجد مقدس جمکران به صورت یکپارچه اجرا خواهد شد.
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی ادامه داد: در پایان این طرح آزمون نهایی به صورت آنلاین همراه با اعطای گواهینامه به پذیرفته شدگان ارائه و هر هفته سه جایزه 10 میلیون تومانی از طرف اعتاب مقدسه به شرکت کنندگان اعطا می شود.

آموزش 10 هزار قرآن آموز در مهدالرضا(ع)
وی در خصوص فعالیت کلاس های مهدالرضا(ع) آستان قدس رضوی نیز گفت: ما در سال 98 بیش از 25 هزار قرآن آموز و بالغ بر 470 شعبه و حدود 120 کلاس در مهدالرضاهای سراسر کشور داشتیم.
وی ادامه داد: در سال 99 نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا کلاس های حضوری کاهش پیدا کرد و در حال حاضر حدود 10 هزار قرآن آموز در بخش آموزش مجازی و حضوری مهدالرضا(ع) سراسر کشور حضور دارند.
رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی در خصوص نحوه ثبت نام در مهدالرضا(ع) بیان کرد: ثبت نام در مهدالرضا(ع) همه ساله به صورت سراسری و از طریق سایت مرکز قرآن آستان قدس رضوی انجام می شود.
وی این نوید را هم داد که به زودی برنامه تلویزیونی مهدالرضا(ع) با همکاری شبکه قرآن و معارف سیما و بخش کودک و نوجوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد. این برنامه در قالب 27 جلسه آموزشی برنامه ریزی شده که به زودی به روی آنتن خواهد رفت.

برگزاری کرسی های تلاوت رضوی
حجت الاسلام میریان در ادامه به برگزاری کرسی های تلاوت رضوی در حرم مطهر رضوی نیز اشاره کرد و گفت: کرسی های تلاوت رضوی از سال 96 در حرم مطهر آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد که در حال حاضر به خاطر شرایط کرونا بیشتر به صورت مجازی برگزار می شود.
وی ادامه داد: این محفل قرآنی نه تنها در حرم مطهر رضوی و در شهر مقدس مشهد بلکه در سراسر کشور با کمک و همکاری خادمیاران قرآنی آستان قدس در حال برگزاری است.
وی افزود: در حال حاضر هر شب کرسی های تلاوت رضوی از ساعت 18:30 الی 19:30 در محل دارالقرآن کریم حرم رضوی برگزار و از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین درگاه رضوی تی وی به صورت زنده پخش می شود.

اجرای طرح تحفیظ رضوی
حجت الاسلام میریان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ در سراسر کشور، گفت: در راستای این فرمان طرح «تحفیظ رضوی» در حال اجراست و پیش بینی ما این است که با اجرای این طرح در سال 1400 بتوانیم حدود 5 هزار حافظ قرآن را در سراسر کشور تربیت کنیم.
رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی بیان کرد: ما در حال حاضر با همکاری موسسات قرآنی سراسر کشور دوره های آموزشی حفظ و مفاهیم قرآن کریم را اجرا می کنیم که به صورت مجازی و حضوری برگزار می شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

وجهه علمی امام رضا(ع) باید در جامعه ظهور و بروز یابد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام رضا (ع) به عالم آل محمد (ص) معروف هستند، این عالم آل محمد (ص) بودن تنها نباید محدود به…